98 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. wormen; Jt zij in wat wat’ren die navigerende off stil leggende sijn overeengecomen te wesen als volcht. Eerstelick alsoo de voorn, heer Tattenbach voors. recept aen hem heer Sauttijn heeft overgegeven, en het bereijden ende toemaken van dien sijn ed. provisioneel geleert, mits gaders, soo heeft hij heer Tattenbagh daar aff alhier aen hem heere Sauttijn voor soo veel, als het hem bij provisie doenelijk was gedaen de proeve. Soo verclaarde de heer Sauttijn dit recept ontfangen te hebben, alsmede de bereidinghe daervan geleert, ende in de proeve daer af gedaen en geschiet voldaen te wesen bij provisie tot dat dit recept aen schepen na de West gedestiheert en daermede geaccordeert sijnde ’t selve sal goet gevonde worden tegen de worm, belovende hij heer Sauttijn dit recept aenstonts te sullen werckstelligh te maken en appliceren aen de schepen tot wedersijts voordeel van partijen. Vorders belooft de voorn, heere Sautijn, dat hij van het netto provenu van dien de oncosten affgetrokken sijnde. de gerechte helffte sal uijtkeeren aen voornoemde heere Tattenbag en mevrouwe Smijsingh elk een deel, blijvende bij gevolge de overige helfft van 't netto provenu voor hem heere Saut tijn van de winsten ende verliesen blijfft hij heere Sautijn alle jaren gehouden behoorlijck rekeninck te doen ende ont- fangene penningen soo haest die ingecomen sijn aen voor noemde heere Tattenback en mevrou Smijsinc uijt te keren uijt de winst, en oock belooft gemheere Sautijn, als dit voorsz. recept goetgevonden wort aen de schepen, alsdan ’t allen tijden aen voornoemde heere Tattenback en mevrouw Smijsingh gelden te sullen avanceren na bevind van saken, en als de schepen sullen geretourneert en gelden in cassazijn. Wijders sullen parijen, gelijck sij bij dese reciproque beloven dit voorsz. secreet recept aen niemand openbaren, leeren off bekentmaken mondelinch noch schriftelijck, maar sal dit secreet recept na overlijden van hem Sauttijn aen desselffs famillie overgaen, die in sulcken geval oock geobligeert sullen zijn dit tegenwoordige contract na te comen, het recept werck stelligh te maken en uijt het netto provenu involgen voorschreve de helfft aen voornoemde here Tattenbach en mevrouw Smij singh, namentlijk een deel aen hem Tattenbach, off bij sijn affsterve aen sijn ed. vrou en kinderen, en een deel aen voor noemde mevrou Smijsingh, off bij haer overlijden aen haer ed. dochter, off aen diegene, die haer edele naer haer dochters

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 107