UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 99 LI. Joh. Sautijn, Eghbert Bos, Op huijden den 27sten Februari 1642 compareerde voor mij, notaris publycq ende getuijgen ondergenompt, Maria Ruyters huijsvrouwe van Mathijs Hoisige, wonende alhierin’s Graven- hage, ende verclaerde bij hare vrouwewaerheijt in plaetse van eede ten versoucke van jufirouwe Cornelia van Dalen, eerst weduwe van za: Pieter Pijl ende nu huijsvrouwe van Mr. Dirck van Onsel waerachtich te zijn, dat haer attestante wel bekendt is, dat doen zij attestante ten huijse van de voorss. Pijl woonde, sijnde geleden ses jaren, dat denselven Pijl geschildert heeft eenen Sr. van Mil, juwelier, welcke schilderije zij attestante omtrent vijff weecken naer t’overlijden van den voorss. Pijl sterven anders daer toe sal gelieven te nommineren, dewelcke het volcome recht hebben sullen, om dit te pretenderen gelijk in tijden en wijlen, van ’t selve recht sal ofi' sullen proffiteren sijn ed: soon en successeurs respectivelijck van wedersijde even schoon sonder de minste tegensprake off exceptie. Tot nacominge van alle ’t gene voorschreve staet, verbinden de respective comparanten hare personen en goederen, deselve onderwerpende aen de judicatuijre en bedwanck van alle heren, hoven, regten en regteren, ende wel specialijck de judicatuijre van den Hove provinciael van Hollandt. Zeelandt en Westvrieslant, te vreden sijnde haer ed. in den innehouden deses vrijwilligh te laten condemneren, constituerende tot dien eijnde onwederroepelijck Adriaen van Sterreveld, Lambert Vijffhuijsen en Abraham Selkart van Wouw, alle procureurs voor voorsz. Hove provinciael te samen en ider van hun in ’t besonder, soo omme de voorschreve condemnatie te ver- soecken, als om daer inne te consenteren. Belovende de rato onder verband als na reghten. Aldus gedaen en gepasseert in ’s-Gravenhage present Jacobus van Berckhout en Egbert Bosch, als getuijgen hier toe versocht. en was ondertekent bij GuiLm° Ferd° van Tattenbaach, Quinga Josina Smijsixg, W. Berckhoudt, F. van Renesse, notaris publique. Protocol van notaris F. van Renesse.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 108