Ph. Brouart. J. van Warmenhuysen, nots. publijcq. J Danckaerts. Protocol van notaris Johan van Warmenhuizen. alsoo mij niet en staet te lijden, Soo suit ghij den voornoemden Esaias van de Velde affvragen, off hij d’ voorss. woorden, soo voren is verhaelt niet eerst tegen den voorn. Druijvesteijn ende daernae tegens yemant van ’t Hoffgesin heeft gesproken, ende wat redenen hij heeft sulcxs te seggen ende mij achter mijn rugge te beschuldigen. Ende off hij d’selve woorden als- noch wil gestant doen, ofte andersints die datelick wederroupen, bekennende daer aen qualick geseijt te hebben, ende dat ik hem, zoo in de voorss. betalinge, als anders, altijt eerlick. wel ende vromelick hebbe gedaen sonder hem eenige vercortinge, maer veel meer alle mogelicke vrientschappe gedaen te hebben. Ende in gevalle hij in gebreecke blijft van’t doen van de voorn, verclaringe, soo suit ghij van mijnentwegen tegens hem wel expresselick protesteren van de atroce injuriën ende alle moeijten, costen ende andere ongeneuchten daer om te vallen. Ende dat ick daervan de reparatie van meninge ben te ver- soecken ende vervolgen, daer ende zoo ick te rade werden sail. Relateert u wedervaren bij geschrifte. Actum in ’s Gravenhage den derden Januarij 1626. Op huijden den vijffden Januarij 1626 hebben wij Joh- Adriaenss van Warmenhuijsen ende Johan Danckerts, beijde notarissen publycq, bij den Hove van Holland geadmitteert, in ’s Gravenhage residerende ons gevonden aen den persoon van Mr. Esaias van de Velde, schilder. Ende hem de bovenstaende acte voorgelesen ende geinsinueert. mitsgaders tegens hem ge- protesteert als in dezelve acte, dewelcke ons tot antwoort gaff', dat hij niet en wiste nochte eenige kennisse hadde de woorden in de voorss. acte vermeit tegens yemant gesproken ofte nae date vermaent te hebben anders als tegen Gerrit van Druijvesteijn. Ende dat hij bekende dat den insinuant hem behoorlick hadde voldaen ende sulcx met hem wel te vreden was. Versoeckende dat hij insinuant van gelijcken wel te vreden wesen ende geen moeite maecken wilde. Relaterende hiermede ons wedervaren. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. IOI

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 110