lui. N. JoLIMONT. {Onleesbare naani). La Sousteijn(?) Rotteveel. Jean Palet, dit Bellefleur, commedien francois. Louis Drouin, dit Louis commedien. Protocol van notaris J. Beecqman. J. Beeckman, not. publ. Op huijden den 22 April 1664, compareerde voor mij Joannes Beeckman. notaris publ. bij den Hove van Holland geadmit- teert, in ’s Gravenhage residerende, ende den getuijgen naer- genompt „la troupe des commediens de Madamoiselle dJOrlians” ter eenre ende Arie Janssen Rotteveel, houtcooper ende Mr. timmerman alhier ter andere sijde, ende verclaerden sij com paranten met malcanderen geaccordeert te sijn, te weten dat hij Rotteveel sal maecken in de kaetsbaene op het Buijtenhoff een volmaeckt theater na haere fantasie ende ordre, met baneken ende besloten loges ende daertoe fourneren alles wat daertoe van noden sal sijn, te beginnen Donderdach morgen, ende alles volmaeckt hebben Saterdach avont een ure of twe onbegrepen, op ordinaris forme sijnde 30 of 32 voeten lanek, waervoor de voorss. messieurs commedianten aen hem Rotteveel beloven te betaelen de somme van 260 Car: guldens, sijnde oock ge accordeert, dat in ’t toecomende niemant anders als hij Rotteveel haere theaters sal maecken. Alle hetwelcke sij comparanten beloven malcanderen volcomentlijck te sullen voldoen ende presteren onder verbandt van yder sijn persoon, tegenwoordige ende toecomende goederen, deselve stellende ten bedwanek van alle heeren, hoven ende gerechten Aldus gepasseert in ’s-Gravenhage ter presentie van Leendert Jasperse Rotteveel ende Michiel Raven getuijgen. 102 uit de protocollen der haagsche notarissen.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 111