LIV. Op huijden den ixen Novembris 1648, compareerde voor mij Samuel [Keun] notaris publicq bij den Hove van Hollant ge- admitteert, in ’s-Gravenhage residerende, Johan Locgué, hout- cooper ende burger alhier ende bekende verhuijrt te hebben aen Jan Baptist van Forenenbergh, Triad Perker, Bartholomeus van Velsen ende Gillis Noseman, meesters van de Nederduijsche commedianten, seeckere schuere lanck sestich ende breet 42 voet soo Jt selve is leggende, opgetrocken voor met een stene muijr nar advenant de proportie, die hij verhuijrder staende heeft op de Princegracht, die haer verbinden en betimmeren sal. Welcke huijrders die sij accepteren voor den tijt van drie achter eenvolgende jaeren yder in solidum een voor alle ende elcx als principael onder de renunchiatien van de benifitien ordinis, divisionis ende excussionis haer van de effec ten van dien houdende onder rechten ingangh nemende primo Meij 1649 toecomende ende expireren sal ultima April 1652 daeraenvolgende ende dat voor de somme van drie hondert vijfiftich Carolus guldens jaerlicx, ende tot een recognitie voor de huijsvrouw van den voorss. verhuyrder eens een’ gouden ducaton ende een discretie voor de dienstmaecht van denselven Locgué. Waervan ’t eerste jaer contant sal werden betaelt, in de twee achteenvolgende jaeren yder binnen ’sjaers, mede geconditioneert, dat de verhuijrder gehouden sal wesen te maecken de voorss. schuer dicht voor regen ende wint met pannen bedeckt, tot het speelen bequaem, ende de vloer geplavijt, des sal den verhuijrder daer voor vrij hebben een huijsje tot sijn believe, uijtgesonden de twee voorsten. De verhuijrder sal de voorss (schuer?) met een solderingh maecken met geschaeffde, ingevouchde delen boven als mede de huijsjens om die te kunnen beschilderen, alsmede leveren alle ’t ijserwerck daer toe horende onder 't verbant van de respective comparanten per- soonen ende generaele goederen deselve subjecterende alle heeren, hoven, rechten ende rechteren te vreden sijnde haer den inhouden deses, vrijwillich bij den Hove van Hollant ofte gerechte van 's-Gravenhage te ïaeten condemneren daer toe onwederroepelijk constituerende Maerten Deijm, Willem van Gravesteijn, procureurs voor den voorss. Hove ende Matijs van Berckele ende Nicolaes van der Eist procureurs voor den voorss. gerechte te saemen ende yder in ’t bysonder omme uit haerluijder respective naemen daer inne te consenteren, belovende enz. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 103

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 112