Joh an Locgué. Johannes Keun. Samuel Keun, not. publ. 104 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. LV. Aldus ter presentie van Mr. James Keun, advocaat ende Bartholomeus Saen, als enz. Actum den 9-1’ Novemb. 1648. J. B. Foornenbergh. Trial Parkar. B. van Velsen. Gillis Noseman. B. Saen. Protocol van notaris S. Keun. Op huijden den y-n January 1671 compareerde voor mij Zacharias van der Heijden, openbaer notaris bij den edele Hove van Hollandt geadmitteert. residerende in ’s-Gravenhage ende naergenoemde getuijgen Pieter van Gooi, kaesbaenmeester alhier in den Hage ende bekende ter eenre verhuijrt ende de heeren Jaques de Fontenel, Jan dn Bocage, ende Jan Batista Prefleurij, Franse comedianten, dewelcke bekende’tsamen ende elcx in solidum ter andere zijde gehuijrt te hebben seeckere kaesbaen, staende ter sijde sijn verhuijders huijsinge, omme bij haer huijrders in dese winter ofte soo lange, als het de heeren huijrders sal gelieven, tot het speelen van eenige comediën ofte ander hare diensten gebruijcen. voor welcke voornoemde kaesbaen sij heeren huijrders belooft hebben, gelijck sij doen bij desen, aen den voornoemden van Gooi te sullen betalen alle daege de somme van tien Car: guldens, precijs inganck nemende met het beginnen van het stellen van haer theatrum, ende expirerende met het aft'breecken van ’t selve soo nochtans, dat de heeren huijrders wederom de voornoemde kaesbaen ter experatie van de voornoemde huijr sullen moeten afleveren, volgens costuum van den Haegh. Tot naercominge van’t gene voornoemt staet, verbinden sij heeren huijrders ende ver- huijrders ende specialijck de huijders voor de voldoeninge van hare beloofde huijrpenningen haer persoon ende goederen geen uijtgesondert, subjecterende alle deselve ten bedwanck van alle heeren, hoven, rechten ende rechteren ende specialijck den Hove van Hollandt. Aldus gepasseert in ’s-Gravenhage

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 113