IO6 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. gebruijckende ende Elisabeth Hampers, sijne huijsvrouwe ende verclaerde sij comparanten vercoft ende overdragen te hebben, gelijck sij vercoopen ende overdragen bij desen ’t seecker blauwe tent met een set stuck van binnen daer men de marionette insteect, waerinne mede begrepen sijn 3 clijne oorlogsschepies, een brandertie met een clijn bootie, een vlagge, mitsgaders een wagen daermede het voorseyde spul vervoert wort, mette kisten bij ’t spul ende voorts ’t gene tot het selve dependeert, tegenwoordigh leggende op het Spuy neflens de „Cabel” tot de erfgenamen van Adam Spijck; voor de coop van welcke tent en sijn toebehooren soo beloofden de voor noemde Cornelis Moerlant ende Annetie Claes, sijne huijsvrouwe te betaelen een somme van ses hondert Car. gulden, waervan op toekomende Meijse kermis alhier in Den Haege voor de eerste paeye sal betaelt worden de somme van hondert Car. gulden, de tweede paye van hondert gulden op Leijtse kermis daeraenvolgende ende soo voorts de verdere payen te doen op de eerstcomende kermissen, die na deselve sullen vallen, welverstaende dat de volle ende effective voldoening der voor seyde somme van ses hondert gulden sal moeten geschieden voor den eersten November 1668 toekomende, ende telckens met den interesse van dien jegens vijf gulden van ’t hondert in ’t jaar te rekenen met het passeren van huijden date deses af, totte volle ende effectuele voldoeninge der voornoemde somme toe. Edogh is wel expresselijck geconditioneert, dat de voornoemde Gillis Packee weder tot sijn gesontheijt quame te geraecken, waer van hij jegenwoordigh heel sieck te bedde leijt, dat indien gevallen de voornoemde Cornelis Moerlant en Annetie Claes, sijne huijsvrouwe gehouden sullen sijn ende oock bij desen aennemen de voorseijde tent ende sijn toebehooren wederomme aen de voornoemde Packee voor gelijcke somme over te leveren, sonder ’t selve onder ’t een of’t ander pretext te wijgeren ofte tegen te houden, als werdende de voornoemde Packee mitsdesen geauthoriseert onder restitutie van de pen ningen soo die alsdan mogbte gegeven sijn buijten figuijr van proces de selve tent met sijn toebehoren wederomme als vrij eijgen goet aen te slaen ende te gebruijcken, nogh is verder tusschen de voornoemde comparanten gestipuleert ende vast- gestelt, dat soo ’t moghte comen te gebeuren, dat de betaelinge van de voorss. 600 gulden bij den voornoemden Moerlant ende sijne huijsvrouwe op den voorss. geprefigeerden tijt ofte op de te verschijnen payen niet precyse en quame betaelt te werden,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 115