Sluijtende hij getuijge hiermede zijne verclaringe, presen teert ’tgene voorss. staet des noot ende daertoe versocht sijnde, naerder te affirmeren. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s Gra- venhage, ten presentie van Daniël Monier en Adriaen van Alten, clerck van mij notaris, als getuijgen hiertoe versocht. Jan Huibers. A. v. Alten. D. Monier. Protocol van notaris J. van Warmenhuysen. HO UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. LX. Op huyden den XVIlIden Julij, anno 1624, compareerde voor mij, Leonardt van Sternburch, notaiis pubhjcq bij den Plove van Hollandt geadmitteert, in ’s Gravenhage residerende, ende voor de getuijgen naer genompt, d’eersame Adam Pieterss. van Spijck, timmerman, oud omtrent XXXIII jaren, ende Claes Pieterss. van Spijck, winckelknecht ten huijse van Heijndrick Jansz Nobel, sijde en wollelaeckencooper, wonende op ’t Merct alhier, out omtrent XX jaren, dewelcke verclaerden, getuijchden ende attesteerden bij haer consientie in plaetse van eede, ter voorss. requisitie ende versoecke van Mr. Jan Leendertss., musesijn, van de gerechte waerheijt bij desen waerachtich te wesen, hoedat op Maendach lestleden, geleden veertien dagen, zij attestanten gesien hebben, dat de voorss. requirant des ’s morgens de clocke omtrent acht off halff negen uijre es comende gaen over de Marct alhier, ende wesende omtrent de huijsinge van den voorss. Nobel, heeft de voorss. requirant recht over de deur vinden staen seecker persoon, die hemselven vermeetende was binnen den tijt van drie dagen de luijden te leeren speelen op seecker instrument, genaemt de vyool de gambe, ende hij requirant daerover seer vreemt toehoorende, heeft deselve persoon in presentie ende bijwesen van haer attestanten, ontboden ten huijse van voorn. Nobel. Ende aldaer comende heeft de voorss. requirant de voorn, persoon gevraecht, wat dat hij leerde speelen, daer op den- selven persoon t’ antwoorde ende seijde, ick leer de luijden speelen de wijsen van hondert ende vijfftich salmen, daerop hij requirant repliceerde ende seijde ick wilde wel, dat ghij mij daer eens redenen van gaeft op wat maniere ghij dat beginnen soudt, es alsdoen bij denselven persoon daerop jegens hem requirant geseijt: Ja, Ja, ick hoor wel, dat ghij beeter meester sijt als ick, ende hij soo uuijten huijse gaende, es bij den voorn.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 119