Claes Pyeterss. y. d. Spijck. Jan Huijgen. LXI. Adam Pietersen. A. Berckel. Fol. 21. requirant daerop geantwoordt: Ja, ick hoor wel (onder reve rentie geseijt) ghij sceijt, ende denselven persoon recht buijten de deur wesende, seijde onder anderen: ick en wist niet beeter off ick hadde een edelman ondervonden, maer ick sie wel ick heb een schelm, vagebont ende fielt voor, ende ’t selve daer- naer dickwils repeterende in presentie van veele ommestanders ende deselve requirant seer groffelijck injurieerende, daer over de voorss. requirant seer vergramt werdende, es daer naer geschiet, dat de voorss. requirant den voornoemden viool de gambe aen stucken heeft gesmeeten. Aldus gepasseert ten huijse van den voorss. requirant ter presentie van Adriaen Berckel ende Jan Huijgen, timmergesel, als getuigen hiertoe gerequireert. Mij present, L. v. Sternburch, not. publ. Protocol van notaris L. v. Sternburch. Op huijden den rqd'” December 1633 compareerde voor mij, notaris publycq ende getuijgen ondergenompt, Balthen Hetlaer, out omtrent 34 jaren, Lenert Corneliss, out omtrent ses-ende twintich jaren, ende Anthoni Janss. schrienwercker, out omtrent 28 jaren, alle wonende alhier, ende verclaerden ten versoucke van Hendrik van den Strijp bij haerluijder manne-waerheijt in plaetse van eede waerachtich te sijn, alsdat sijluijden ontrent acht dagen voor de verleden Voorberschse kermis met den voorsseijden Hendrick ende eenen Adam passement- wercker, mitsgaders meer andere persoonen in compagnie sijn geweest in de herberge van „den Engel”, alwaer sijluijden met malcanderen altsamen vrolick sijnde onder andere bij eenige werde geseijt: „laet ons elcx een deuntgen op ons eijgen hant singen, ende degene, die ’t niet ende doet sal een biertgen verbeuren,” ’t welck werde geconsenteert ende gedaen. Ende ’t selve ommegecomen sijnde tot op de voorss. Hendrick heeft hetselve mede gedaen maer in sulcken formiteijt nyet als d’ andere meenden. Daerop de voorsseijde Adam passement- Eigennaam niet ingevuld. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. III

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 120