Fol. 89. ende Jan Bourloy waerachtich te zijn, dat hij getuijge op Pincxterdach verleden, ’s avonts tussen elven ende twaelff uuijren, wesende met geselschap in seeckere wafelcraem, op de Gevolde gracht staende, aldaer zyen incomen heeft zeeckere vier persoonen als een heer met drie knechts, welcker heer’s naem genoempt werde Westrene. Dat hij getuijge oock gesien heeft, dat een van de knechts, die eerst inquamen (waerop Westrene volgde) twee hoeden op hadde. Compareerde mede voor mij notaris publijcq ende getuijgen ondergenompt Annitgen Dircxdr, wonende tot Delft, out omtrent 38 jaren ende verclaerde bij hare vrouwe-waerheijt in plaetse van eede, dat tenselven tijde in hare voorss. craem, seecker heer met drie knechts bij hem hebbende, gecomen sijn ende dat deselffde aldaer groot gewelt hebben gedaen, soo met het uuijttrecken van degens, als andere onbehoorlicke actiën. Oock mede sij gesien heeft, dat een van de knechts twee hoeden op hadde, waervan d’ eene door het remoer ofte temulte gevallen was op de straet, dien zij noch daer sochten ende op de straet vonden ende rieppen wij hebben se. Presenterende etc. Aldus gedaan ter presentie van Frans Dominicus. ende Jacob van Groenewegen als getuijgen. f Gestelt bij Annitgen Dircxdk. Gerardt Breulsz. Frans Dominicus. Ten oirconde J. v. Groeneweghen. P. v. Groeneweghen, not. publ. Protocol van notaris Pieter van Groenewegen. LXIII. Op huijden den 29s,en Juny 1635 compareerde voor mij Anthonij van der Drift, openbaar notaris bij den Hove van Hollandt geadmitteert, residerende in ’s Gravenhage ende de getuijgen naergenompt, d’eerbare Jannitge de Lange, wede wijlen Jasper Pennincton, in sijn leven soldaet onder de guarde van sijn Ex!e den Heere Prince van Orangiën etc., woonende alhier in ’s Gravenhage geassisteert met mij notario als haer gecooren voocht in desen. Te kenne gevende, sij comparant, dat haer voorss. man, zaliger op den 24'“” der voorleden maent Aprilis tot haer hartelijcke leetwesen ende verdriet bij Jan Barker, jongman onnoselicke gequest was, acht dagen daer naer deser werelt is coomen te overlijden ende, dat sij com- parante wetende ende considerende d’ onnoselheijt van den- 8 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 113

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 122