Fol. 218. LXIV. Notaris publycq. Alsoo Abram van Maerlen, jongman, aen mij ondergescreven, Maria Notte met troubeloften sedert Delffsche kermis voorleden een jaer, is verbonden, gelijck denselven van Maerlen voor Domine Streso ende andere formelick heeft geconfesseert; ende dat nu echter denselven van Maerlen poocht sijne gedane troubeloften van nijet te achten ende mij te begeven, nijet- tegenstaende hij van Maerlen omtrent nege vierendeljaers ten selven manslach ende de cleijne sobere middelen van den voorss. Barlaer ende Elsgen Heyndricxdr., moeder van de voorss. Barlehaer, oock mede, dat sij comparante geen kinderen bij denselven haren man zaliger heeft geprocreert, omme d’selve redenen ende andere meer, naementlicken haer zaliger mans expresse wille ende uijterste begeerte ende beloften bij haer comparante aen haer voorss. man tot verscheijde wijse be looft ende met hanttastinge gedaen, sij comparante verclaerde, gelijck sij doet bij desen den voorss. Barlaer volgende de geboode Godes te hebben vergeven, gelijck sij hem uijt puijre liefide Godes vergaff ende remitteerden mitsdesen de voorss. manslach bij hem onnoselicken geperpetreert aen de voorn, hare man zaliger. Bekennende sij comparante van de soeninge van dien volcomentlijcken te sijn gecontenteert, voldaen ende. betaelt sonder eenige actie ende pretentie meer ter saecke van dien op de voorn. Barlehaer ende sijn moeder, haeren erve ende naecomelinge ten eeuwige dage te behouden ende te reserveren, maer henluijden absoluijtlicken van alles te quiteren bij desen. Ende versochte de voorn, comparante hiervan gemaeck ende aen de voorn. Elsgen Heyndricxdr. ende den voorn. Barlehaer gelevert te werden, een ofte meer actens in gewoonlicken forme, omme henluijden te strecken ende dienen daer ende sulcx sij van noode soude mogen hebben. Aldus gedaen ende gepasseert ten overstaen ende presentie van Sr. Michiel de Hertoch, goutsmit ende Mr Heijndrick Sonnius, beijde burgers alhier in ’s Gravenhage, die de originele minute van dese copie onder mij notario berusten, beneffens de voornoemde comparante mede onderteijckent hebben, ten dage, maende ende jaere voornoemt. Onder stont, concordat cum principael. Ende was onderteyckent. A. v. Drift, not. publ. Protocol van notaris A. v. d. Drift. II4 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 123