Johannes Hasenbaert. Il6 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. Fol. 99. LXV. Den notaris hiertoe versocht, nevens twee getuijgen sal hem uijt den naem ende van wegen mij ondergescreven trans porteren aen den persoon van Nicolaes Cleijberge, mijn swager ende hem affvragen, wat redene hij heeft, omme soo onfatsoen- licken mijn overledens dochterskint aen mij te weijgeren, om ons genuchte daermede, altemets een uijr ofte twee te hebben, hetwelcke ick altijts tot zijn contentement voor date hebbe doen weder thuijs brengen, 't gene ick tot noch toe van meninge ben geweest, ende noch ben om sulcx te continueren. Relateert hiervan ’t wedervaren in geschrifte, omme ’t selve gesien bij mij daer jegens gedaen te werden sulcx ick te rade werden sal. Actum den lesten Maij 1644. Hetgeene voorsseit is, hebbe ick ondergescreven notaris ter presentie van de ondergenoemde getuijgen afl'gevraecht aen de voorss. Cleijberge, dewelcke tot antwoort gheeft: Laet copie van desen, ick sal door een notaris schriftelick doen antwoorden, welcke copie ick gelevert hebbe. Actum alsboven ende ten oirconde dese geteeckent. Heijndrick Bordt. Bertelmeus Dort(?) Ten oirconde P. v. Groeneweghen, not. publ. Protocol van notaris P. van Groenewegen. LXVI. Op huijden den 6den Martij 1646 compareerde voor mij notaris publycq ende getuijgen ondergenompt Catarina Hubrechts, huijs- vrouwe van Sier Krijnss. van Blinckersduijn, wonende alhier in den Hage, ende verclaerde, bij haere vrouwewaerheijt in plaetse van eede, ten versoucke van Hendrick Janss, boode van de Edele Heeren Staten van Vrieslant waerachtig te zijn, dat haer comparante bekendt is, dat eene Elsgen Jansdr. wedc van Jan van Nes, overleden in den jaere 1643, in haer leven gehadt heeft dese naervolgende goederen, namentlick: een camelotte vlieger, met een rock van ’t selffde, een gecou- leurde pafijse rock geboort met cant pamet, een roode carmo- sijne laecke ondersiel geboort met satijne passementen, item een heeresaijen vlieger en een heresaijen rock, item een brabantsse

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 125