Fol. 27. Fol. 243. CoRNELIS GeRRITSS. Heindrick Muller. A. v. Drift, not. publ. Protocol van notaris A. van der Drift. heuijck, met een fluweel hoetgen ende laeckensse heuijck. Gevende voor redenen van wetenschap zij comparante, dat sij, deselve klederen omtrent twee a drye weecken voor de doot van voorn. Elsgen in deszelfs Elsgen Jans woonhuijsinge heeft gesien ende oock mede, dat de persoone van deselve Elsge haer wel bekent is geweest. Aldus gedaen ter presentie van d' edele Mathijs Dijvoort ende Thomas Arentsz. als getuijgen. X Gestelt bij Cataryna Hubrechts. M. Dijvoet gestelt bij Thomas Arensz. Ten oirconde P. v. Groeneweghen, not. publ. Protocol van notaris P. van Groenewegen. LXVII. Op huijden den 26iten September 1635 compareerde voor mij notaris ende d’ ondergescreven getuijgen, d' eersame Gerrit Janss. van Bossy, leijdecker ende burger alhier in ’s Gravenhage, mitsgaders Gisebert, keurmeester van ’t St. Barbara’s-Gilde, alhier, dewelcke verclaerde, tuijchde ende attesteerde bij sijn siele salicheijt in plaetse van eede, ten versoucke van Anthonij Janss. Focker, pannebacker, woonende tot Alphen, warachticli te wesen, dat hij deposant huijden ten versoucke van den requirant van onder ende boven wel ende behoorlicke heeft gevisiteert twee schepen met verglaesde pannen, te weten in een schip sijnde omtrent twee duijsent, ’t welck de Heeren Burgemeesteren van ’s Gravenhage den requirant mede laten brengen hebben, en ’t andere schip drie duijsent drie hondert verglaesde pannen, die den requirant voor Pouwels Maes mede gebracht heeft. Alle welcke pannen wel ende behoorlick zijn gebacken, gebrant ende verglaest ende sulcx goet keur- goet, sonder datter ijet op te seggen valt. Eijndigende hier mede etc. Presenterende etc. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s Gravenhage ter presentie van Heijndrick Mulder, Mr deer- maecker, Cornelis Gerritss, tuijnman, beijde burgers alhier, als getuijgen versocht. Gerrit Janssen, leydecker. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. I I 7

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 126