Fol. 136. LXIX. Op huijden den 3d™ Martii 1641 compareerden voor mij Pieter van Groenewegen, notaris publycq ende getuijgen ondergenompt Jan Joriss van den Houff, deecken, Jan Jacobss Schaeff’, Claes Arentss. van Heijnsbergen, Evert Hillebrantss. van der Sman ende Willem Dircxss van der Burch, als deeckenen ende hooft- man respective van de buijrt van de Nieuwe Wagestraet hier vooren geroert, mitsgaders Jacob Letting, als secretaris van de voorss. buijrt, ten eenre ende Cornelis Jacobss, ter andere zijde. Ende verclaerden de voorss. deecken ende hooftmans met consent van de gemeene buijren aen de voorss. Cornelis Jacobss alle de bovenstaende conditiën besteet te hebben, ende de voorss. Cornelis Jacobss. mede comparerende alle t selve van de voorss. deecken ende hooftmans te hebben aengenomen. Be lovende oversulcx alle deselve conditiën naer te comen ende voldoen. Ende dat op alsulcke boeten, als hier vooren gespeci- ficeert es, welcke boeten hij Cornelis in gevalle hij eenichsints voorss. schouten (met kennisse van de voorss. Cornelis van sijn bedonghen loon) contenteeren ende soodanighe penningen aen voorss. Cornelis corten, als deecken ende hooftmannen aen de schouten sullen betaelt hebben. Ende oft gebeurde, dat de voorss. Cornelis de buert niet wel en diende naer behooren, ende de bueren daerin discontente- ment creghen, soo sullen deecken ende hooftmannen (met advijs van de gemeene bueren) vermeughen den voorss. Cornelis aff te daneken ende casseeren, mits betalende den voorss. Cornelis naér beloop des tijts van sijnen dienst, ende neemen soodanighen anderen persoon in den voorss. dienst, als deecken ende hooftmannen, met de gemeene bueren sullen geraden vinden. De buert sal beginnen van St. Antonis brugge aff tot op de helft van ’t water van de nieuwe Veercaij toe. Over alle dit bovenverhaelde, soo hebben deecken ende hooftmannen ende de gemeene bueren aen den voorn. Cornelis belooft te betalen int jaer de somma van 100 Carolus gulden tot 40 grooten stuck, te betalen alle vierendeel jaers een gerechte vierde paert ende soo voorts gedurende het geheele jaer te voller betalinghe toe. Ingegaen sijnde ’t voorss. jaer den i6den Febr. 1641. Protocol van notaris P. van Groenewegen. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. IIQ

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 128