Folio 63. Johannes van gerequireert. LXXI. Op huijden den i8’Ien July 1641 compareerde voor mij notaris, ter presentie van de getuygen naergenoempt, d’eersame Dirck Ariensz. van den Tol, mr. metselaer ende burger alhier in ’s-Gravenhage, out omtrent 47 jaeren, dewelcke verclaerde, metselaer ter andere zijde. Ende verclaerden de comparanten, dat naerdien den voorn. Hoogendorp op den 23sten April 1647 aengenomen heeft, omme volgens besteck van de gesamentlicke buijren van de Princessegracht te maken een steene kaije met alle sijn gevolch, reijckende van de Plantagiebrugge, zuijtaen tot de laetste gemaeckte steene strate, nevens de heer van Beverwaert, breder als in ’t selve besteck. Soo ist, dat den voorn Hoogendorp ende Reijer Pietersz met den anderen sijn verdragen, dat sijluijden gesamentlicken volgens t’ besteck de selve caije sullen opmaken in den tijt in’t selve geexpresseert, ende te samen leveren alle ’t gene daertoe van noode soude mogen sijn, ende in’t selve mede geëxpresseert is, welck voorss. besteck henluijden nu gesamentlicken voorgelesen zijnde, appro- beren’t selve bij desen. Doch isgeconditioneert, dat de voorn. Reijer Pietersz, sal genieten de gerechte helfte van penningen, waer vooren ’t voorss. werck is aengenomen, mits dat alsdan de helft van de materialen bij hem sullen sijn betaelt. Doch is mede geconditioneert, dat de voorn. Thomas Jasperss uuijte helfte van de voorss Reijer Pierterss. genieten sal de somme van twee ende dertich gulden; belovende de comparanten desen accorde van waerden te houden, naer te comen ende te voldoen, onder verbant van haerluijder respective persoonen ende goederen, ten bedwang van allen rechten ende rechteren ende specialick den Ed. Hove van Hollant. Consenterende hijervan acte te maken. Aldus gedaen in ’s Gravenhage ter presentie van Cornells van der Swan ende der Vlyet, als getuijgen hyertoe versocht ende Thomas Jasperss. Reijer Pietersen Dronck. CoRNELIS VAN DER SWAN. (Merk van) Jan van Vlyet. Ten Oirconde Pieter Groeneweghen, not. publ. 1647. Protocol van notaris P. van Groenewegen. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 121

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 130