Arent Jansen van Houwaghen. Fol. 150. LXXII. Op huijden den 16™ Maij 1647 compareerde voor mij Samuel Keun, notaris publicq bij den Hove van Hollandt geadmitteert in ’s-Gravenhage residerende ende de getuijgen naergenoempt Fredrick Becker ter eenre ende Philippe de Bra ter andere sijden ende verclaerde de respective comparanten op de con ditiën naervolgende geaccordeert te wesen, dat bij aidyen de voornoemde Frederick Becker van huijden date deser binnen ses maenden gearriveert is binnen de stadt van Roomen, ende daeraf wettelijcke attestatie overseijndt off overbrenght, de voornoemde Philippe de Bra, ofte bij sijne afflijvigheit desselffs 122 UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. tuychde ende attesteerde bij sijne manne waerheijt in plaetse van eede, ten versoucke van Jonkheer Franchoys van Wester- beeck, heere van Westerbeeck, commandeur van Steenwijck ende capitein van een compagnie voetknechten ten dienste van dese landen, warachtich te wesen, dat hij attestant in den jaere XVIC twee ende driendertich van den heere requirant ont boden is geweest om het huijs Westerbeeck buyten deser stede staende behoorlicken met metselaerijwerck te repareren, ’t geene hij deposant voor den aenvanck van de reparatie meestendeel van ouderdom vergaen ende vervallen bevonden heeft, dattet niet langer soude hebben connen staen, noch bij menschen bewoont werden, sonder reparatie van ’t selve, dat hij deposant derhalven van den heere requirant’t voorss. huys aengenomen heeft wel ende suffisantenlicken van muyragiewerck te repa reren ende noch met eenig weijnich nieuw muyragiewerck te versien ende versorgen, ende dat hij attestant in de voorss. jaeren XVIC twee ende driendertich tselve huys niet alleen behoorlicken van muyragiewerck, vloeren ende andersints heeft gerepareert, maer oock merckelijcke gemelioreert ende in soodanige nieuwen formen ende gestalte gebracht, voor soo veel ’t muyragiewerck ende vloeren belangt, als het jegen- woordich genoechsaem te sien is, eijndigende ende presenterende etc. Aldus gedaen ende gepasseert in ’s-Gravenhage, ter presentie van Arent van Houwagen, bode op den Briel ende Pieter Nobel, inwoonders alhier, als getuijgen hiertoe versocht. Dirck Arens Tol. A. v. Drift, not. publ. P. Nobel. Protocol van notaris Anthony van der Drift.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 131