Elias Ardes. Louis Godin. Pieter Ardes. erfgenaemen schuldigh ende gehouden sal zijn promptelijck aen den voornoemden Becker off toonder deses te betaelen hondert vijfftich Fransche croonen off de weerde van dyen in anderen goeden ende geevalueerden gelden, ende bij aidyen de gemelt? Becker binnen den gemelten tijde binnen Roomen in Italien nyet en is gearriveert, nochte daervan goet bewijs en doet, soo sal deselve Frederick Becker schuldich ende ge houden sijn aen den voornoemden Philippe de Hra promptelijck nut te reijcken de voorss. somme van hondert ende vijfftich Franse croonen, sonder dat de voornoemde Becker eenich pretext sal mogen allegueren off voortsbrengen, hoedanich het ook soude mogen wesen, omme daermede dese conditiën te ontgaen, daeraff hij ende van alle andere loose vonden, exception, privilegiën off rechten desen eenichsints contrariërende bij desen wel expresselyck is renuncierende ende mede den regel van rechten dicterende, dat generale renunciatie van geener weerde en is, ten sij dat speciale voorgae, sonder dat de doot selfs de erffgenamen van de voornoemde Becker (des Godt gelieve te verhoeden) van de voldoeninge der voorss. somme sal mogen excuseren T’oirconde hebben partijen voornoemt respectivelijk tot meerder verseeckertheijt van allen dyen voor de voldoeninge van alle ’t gene voorss. is, gestelt tot haere borgen, die mede voor mij notario en de ondergescreven ge- tuijgen compareerde, te weeten voor de voornoemde Becker de persoon van Louis Goddijn ende de voornoemde Bra Elias Ardes, elck als principael voor de zijne onder de renunciatie van de beneficiën ordinis, divisionis ende excussionis daeraff hun d’effecten bekent sijn; ende belooften voorss. Frederick Becker geen ander geit, goet ofte waerden op de selve conditiën ofte voor deselve voltrocken is directelijk ofte indirectelijk daerop te nemen op pene van verlies. Tot naercominge van ’t gene voorss. is, verbinden sij comparanten soo principaele als borgen respectivelijk haere persoenen ende generaelijk alle haere goederen genige uutgesondert, maeckende deselve subject alle heeren, hoven, rechten ende rechteren, specialijk den Hove van Hollant. Aldus gedaen ende gepasseert ter presentie van Jan Kiphorst, clerck ende d’ heer Pieter Ardes. Frederick Becker. Philippe de Bra. J. Kiphorst. Samuel Keun, not. publ. Protocol van notaris S. Keun. UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 123

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 132