de’sgravenhaagschebouwmeesterpieter post. 149 Het is inderdaad opvallend hoeveel bouwmeesters o. a. betrokken werden bij den bouw en bij den gelijdelijken ver bouw van het kasteel Honselaarsdijk, want behalve de reeds boven genoemden, komen daarbij tevens nog voor Arent Arends van ’s Gravensande, Bartholomeus Drijffhout en Pieter Post, en niet minder groot was het aantal schilders aan welke achter eenvolgens of ook wel gelijktijdig opdrachten werden gegeven of teekeningen werden gevraagd tot de siersels, ’t zij van het gebouw en voor de beschilderingen der trappen, galerijen, ver trekken of zalen met hun gewelven, zolderingen en schoorsteen mantels, zooals Matthieu du Bus, Evert van Maes, enz., terwijl Gerard van Honthorst bijna doorloopend voor den Prins werkte en tevens tal van patronen voor de tapijtbehangsels ontwierp, daarna door verschillende tapitsiers uitgevoerd en geleverd. maison comme il y manque une chapelle S. A. désire que la dessus specialement les Architectes disent leurs sentiments et en quel endroict ils jugent qu’une chapelle se pourroijt le mieulx placer tant pour la bienséance du basti- ment, que pour la commodité des Princes. Quand vos gens auront mis la main a la plume, nous attendons leurs dessins par Mr. Moijen, et ne manquerons pas de les bien salarier. Si vous vous souvenez de l’humeur de Monseigneur, vous scaurez qu’il convient le servir promptement”. Aan die Heeren in Parijs, met de lokale toestanden en omstandigheden ten eenenmale onbekend, werden aldus adviesen gevraagd over het werk van mannen als van Campen en Post, adviesen misschien vaak lijnrecht in strijd met de hunne en praktisch waarschijnlijk soms zelfs onuitvoerbaar. r) Dat onder zulke omstandigheden een man als van Campen, zoo hij daartoe mocht zijn aangezocht, geen lust heeft gevoeld, om’s Prinsen ordinair bouwmeester te worden, is alleszins begrijpelijk. Post echter, die zich minder hoog gevoelde en eene meer praktische en huisvaderlijke natuur had, begreep het voordeel dat eene dergelijke betrekking voor hem kon hebben en heeft deze dan ook niet afge slagen, maar van af zijne aanstelling tot aan zijn dood,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 159