150 DE’SGRAVENHAAGSCHE BOUWMEESTER PIETER POST. je. (jo April 1640) „op de declaratie van Pr Post is ordonnantie gedepecheert luidende als volcht: sijne Hoocht ordonneert hiermede sijnen Tresorier generaal Thijman van Volbergen te betalen aan Pr Post, Architect, de somme van twee hondert derthien gl. 10 sch. over verscheijden teeckeningen, vacatiën-, reijs- ende teercosten bij hem gedaan ten dienste van sijne Hoocht jn de jaren 1637 16391640, breeder in de bovenstaende declaratie ge specificeerd U' 213. 10 s. XXX April 1640 ’s Gravenhage. 77ór«arz764//Uit hetordonnancieboek, fol. 289 v.: blijkt dat hem alstoen werd betaald fl. 1000. „PieterPost, schilder en architect van sijne gebouwen 1000 Car. gulden, die S. H. hem voor een extraordinaris is vereerende ende schenckende over de goede diensten ende debvoiren bij hem nu eenige jaren herwaerts aen S. H. gedaen” 13 Febr. 1645. 3e. (14 Februari 1645). „Frederick Hendrick, bij der Gratiën Godts, Prince van Orange, enz. doen te weten, dat midts de goede experientie ende ervarenheijt die wij bevon den hebben in den persoon van Pieter Post, schilder ende architect, woonende te Haarlem, wij den selven aenge- nomen hebben als wij hem aennemen hiermede, omme als schilder en architect te gebruijcken in onse gebouwen, waer voeren wij hem over zijne vacatiën soo wanneer hij in onsen dienst buijten de Stadt sal reijzen toegevoucht hebben ses guldens ’s daechs ende drie gulden over mont- costen, behalven de wagevrachten ende teeckeningen bij hem te maecken, die hij particulierlijcken in zijne declaratie gedurende 24 jaar bekleed en zijn zoon Maurits als opvolger aanbevolen, die mede tot aan zijn dood die betrekking heeft vervuld. Uit het Register van het Nassausche Domein-Archief blijkt ten aanzien van Pieter Post het volgende

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 160