DE’SGRAVENHAAGSCHE BOUWMEESTER PIETER POST. I5I sal specificeren. Ordonnerende onsen Tresorier ende Rent meester 14 Februari 1645. 4c. (9 Februari 1646). Frederick Hendrick.enz. doen te weten, dat midts de goede experientie ende ervarentheit die wij bevonden hebben in den persoon van Pieter Post, schilder ende architect, woonende tot Haarlem in het ge- bruijcken van zijnen dienst in onse gebouwen in eenige jaren herwaerts ende ons daeromme volcomentlijck vertrouwende ’tzijnder cloeckheijt, experientie ende bequaemheijt. Wij den- selven hebbe aengenomen gestelt ende gecommitteert midts desen tot onsen Schilder ende Architect ordinaris van onse gebouwen, met last ende bevel omme daerinne alles wel ende getrouwlijck te verrichten ende uijttevoeren tgene wij van tijt tot tijt willen goet vinden hem te ordonneren ende te be velen waer vooren wij hem tot gagie ende huijshuijre toe- vougen de somme van duijsent Car. gulden jaerlijcx, behalven de teeckeningen ende concepten bij hem te maecken, die als voor desen op sijne declaratie sullen worden betaelt. „Midts dat hij Post gehouden sal zijn op Maij toecomende sijne residentie te comen nemen alhier inden Hage. Ende dat alsdan hiermede sullen comen te cesseren de vacatiën ende mondcosten van thien Carolus guldens ’s daechs hem bij onse voorgaende actens van dertichsten April 1640 ende veerthienden Februari XVI vijff ende veertich toege- voucht. Consenterende vorders dat hij ondertusschen ende buijten vercortinge van onsen dienst oock alle andere personen, heeren, collegien ofte steden sal mogen ten dienste staen, die hem sullen gelieven te emploijeren, welcke voorn, gagie van duijsent Carolus guldens aen hem Post jaarlijcx van halven tot halven jare sal worden betaelt bij onze Treörier-generael in den tijt wesende, gelijck de tractementen van onse andere domesticqen, officieren betaelt worden IX February 1646.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 161