J) Inventaris Kaartenverzameling R. A. II N°. 3344. DE S GR AVENH A AGSCHE BOUWMEESTER PIETERPOST. I59 Op den 4en October 1646 werd vervolgens volgens het ontwerp van Post aanbesteed den bouw van twee groote paviljoens, een op elk der beide hoeken van de voorzijde van het kasteel voor 54.000 Car. gl. „in de stede daer nu achtkante thoorens staen” en op te leveren 30 Junij 1647; bij dit bestek bevindt zich eene gekleurde teekening van Post, gedateerd 4 October 1646, groot 52 bij 40 c.M.1) aan gevende den volledigen plattegrond gelijkstraats van het Huis vóór dien verbouw, nog met de beide kleine achtkante torens op de voorhoeken, waartegen toen aansloot de ommuring van het vóórplein, dat met het Huis binnen de breede gracht lag, terwijl een zestal andere teekeningen, gedagt. 11 October 1646 mede van Post, dienen ter uitvoering van het werk en aangeven het roosterwerk, het plan der beide verdiepingen, de opstand (of voorgevel), en de zij- en achtergevel van het Huis met de aansluitende zijvleugels in doorsnede. Ook werd in dat jaar nog aanbesteed het maken van een Italiaansche vloer voor 2363-3 in de open galerij, de beide achter-paviljons verbindend. Bij het overlijden van Frederik Hendrik, op 14 Maart 1647, was deze laatste verbouwing van het kasteel nog niet voltooid; de beeld snijders Jan Schillemans en Pieter Roman maakten in 1648 nog verschillende „beeltsnijdinge” in. de zaal op het Neder- hof, tevens werd er dat jaar nog een Caetsbaan gemaakt en grotten en fonteinen aangelegd en op 6 Augustus 1649 ordonneert de Prins (Willem II), dat terstont sonder uijt- stel gevisiteert ende opgenoomen sullen werden alle de wercken van S. H. tot Honsholredijck, soowel die vol- maect sijn als die noch onvolmaect souden mogen wesen, ende alles nu aff te reeckenen ende de onvolmaecte terstont aantebesteeden ende op te maecken; terwijl in Mei en Juni van het jaar 1652 nog werd aanbesteed eenig

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 169