DE ’s GRAVENHAAGSCHE BOUWMEESTER PIETERPOST. 167 x) Van al die schoorsteenen bestaat er op heden nog slechts één enkele, die in de beneden-verdieping. het is een hooge en diepe schouw, nu echter tot kast ingericht. „de Saele van Orange”, die hij opdroeg „Aen de Door- luchtigste Hoogh. Geboren Princesse Louise, Churfur- stinne van Brandenburch”, met 12 platen, gegraveerd door Jan Mathijs, zijnde: 1, de titelplaat, eene uijtbeel- dinge in Perspective van het gheheele werck; 2, de alghemeene Grond met haere omstaende Timmeragie, Hoven, Plantagie, etc.; 3, 4 en 5 de Grond-plannen6, 7 en 8 de Stand van het Huis van de Voor-sijde, van de Achter-sijde en van de West-sijde; 9, de Doorgesneden Stand; 10, de vorm der Keucken en Kasteleijns-wooningh 11, de Poort en Brugge aen ’t Voorste incomen; 12, een der twee Groene Cabinetten in den Hoff en voorts nog 10 afbeeldingen van de schoorsteenen op de verschillende verdiepingen, namelijk één uit de eerste of onderste ver dieping, zes uit de tweede en drie uit de derde verdieping het werk was bij Post zelf verkrijgbaar gesteld: „sijn te bekomen bij den Autheur”. Behalve bij den bouw dezer Orange-Sael, was Post betrokken bij alle grootere of kleinere bouwwerken, die, tijdens hij architect van de opvolgende Prinsen van Orange was, in uitvoering kwamen, de vroegtijdige dood echter zoowel van Frederik Hendrik als van Willem II en de minderjarigheid van Willem III, waren oorzaak dat hem geen meerdere en grootere opdrachten zijn ver strekt, waarvoor hij alleszins berekend was. Blijkbaar was hij ook belast met de zorg voor het onderhoud en de noodige vernieuwingen van de gebouwen tot de goederen der Prinsen behoorende, althans volgens de archiefstukken werd in 1668 afgegeven eene ordonnantie voor den architect P. Post „van reijscosten rakende de wercken en timmeragie

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 178