DE’SGRAVENHAAGSCHE BOUWMEESTER PIETER POST. 169 van van van van fl- verscheen naar eene teekening van Post eene ets van J. de Visscher, groot 43 bij 35s cM. voorstellende: „de Ordre en toestel van den Eed van getrouwigheijt, door de Steden en Ingesetenen van het Vorstendom Orange, aen sijn Hoogheijt Prince Wilhelm Henrick van Nassau, haren souverein geschiet tot Orange den yen Maij 1665 met versen van Jan Vos. (Muller N°. 2209®). Post stelt die eeds aflegging voor, als te zijn geschied op eene estrade opge richt tegen den hoogen muur van het oud-Romeinsche theater, waarvan de ruïne nog in die Stad bestaat, en heeft om die reuzenmuur des te beter te doen spreken deze ter hoogte der estrade met gobelijns bekleed; de muur en enkele personen op den voorgrond zijn als hoofd- en de plegtigheid zelve is bijna als neven motief behandeld; zoowel op deze prent als op die der be- gravenis heeft hij zich zelf afgebeeld. Als schilder schijnt hij soms ook voor de Prinsen schilderijen te hebben ge kocht, want het ordonnancie-boek bevat o.m. deze post 14 December 1648, Pieter Post, schilder en architect Z. H. fl. 2052 voor schilderijen bij hem door last Z. H. gekocht, terwijl hem op 18 December 1647 wege S. EI. werd betaald voor het maken en leveren „twee stuckjes schilderij, zijnde fruijten,” de som van 120. Kramm deelt mede, dat op eene kunstverkooping te Rotterdam, in April 1816 werd verkocht eene schilderij: „Eene Americaansche Plantagie, met een bergachtig ver schiet waar vele werkzaam zijn, hoog 6l/2 breed 8l/2 dM. P. Post pinx.” en voegt er bijnog zijn mij meer werken van hem voorgekomen. Op verzoek van Huijgens maakte Post van diens woon huis aan het Plein in den Hage verschillende teekeningen, welke door Hiiijgms na in koper te zijn gegraveerd en afge drukt, met lange versen of beschrijvingen aan zijn vrienden

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 180