190 de’sgravenhaagschebouwmeesterpieter post. n) Meegedeeld in Obreen’s Archief, deel V, bladz. 42. den Schiedamschen den Schepen Jacob stuk grond langs de westzijde van dijk, de bouw werd opgedragen aan Lois, een Rotterdamsch bouwmeester, die ook een der Maas-poorten dier Stad bouwde. Bij dien bouw, in de jaren 166265 gevoerd, werd echter blijkens onderstaande declaratie ook het advies en schetsen van Post gevraagd „Declaratie van Teijckenen, vacatiën, Rijs ende teercosten gedaen en gevallen ten dienste van dijckgraeff ende hoogh- heemrade van Schielandt door den Architect Pieter Post: „Anno 1660 dan 20 Augustus op ontbiedingh van haer Ed. tot Rotterdam gecomen, Ende aldaer bezightight het gemeenlanthuijs. „den 21 dito het nogh naerder bezightight, Ende int rouw (ruw) eenige ordonnantiën gemaekt. =g 12. Voor vragt 12. „Anno 1662 den eersten Maert, op onbiedingh bij de Ed. Heeren, in de Goude Leeuw geweest. Ende orde ontfangen, om eenige desseinen tot timmeragie te maken. „den 15 dito, ter voorgemelde plaetse, bij de Ed. Heeren geweest, de onderhanden hebbende teijckeningen ver toont ende over de timmeragie gebesongeert. „den 16 dito van het geconsipieerde gemeenlandthuijs De grondt de stand tegen ’t oosten nogh de standen noordt, nogh suijdt ende noordt doorgesneeden standt. „nogh oost ende west doorgesneeden standt, te samen met de besognes 44. „Den 15 Augusti, ten versoeke van Ed. Heeren geweest tot Rotterdam over de timmerage gebesonjeert, ende de plaets daer het gebouw staen soude besightight voor vacatie. =g 6.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 208