DE’SGRAVENHAAGSCHE BOUWMEESTER PI ET ER POST. 201 1644, 2'11, berustende in den Heer Alewijn 1639—1657; platen), het Stadhuis van Maestricht (in n platen), het huis Vredenburg (in 4 platen) en zijn Schoorsteenmantels (in 23 platen)nog het Maurits-huis (in 6 platen) het huis Rijxdorp (in 5 platen) en de Waag te Gouda (in 7 platen), welke dan ook alle het „P. Post inventor” missen, dat op de door hem zelve uitgegevene gravures voorkomt en enkel met Fransche opschriften en verklaringen voorzien zijn, terwijl de platen van Post behalve met eene Fransche ook met eene Hollandsche verklaring voorzien zijn. Het plaatwerk van elk dier gebouwen vormt een zelfstandig geheel met eigen hoofdtitel en nummering; alles is met zorg gegraveerd en uitgevoerd en geeft inderdaad een zeer mooi overzicht over het werk van onzen architect, een plaatwerk, dat op aucties nog steeds grage koopers vindt tot een prijs van 25 en hooger zelfs. Behalve dit plaatwerk bezitten wij tevens nog de ver schillende origineele teekeningen van Post, boven reeds vermeld, zijnde ie. eene portefeuille, inhoudende 145 schetsen en uit slagen voor het huis Vredenburg van in de Beemster, gedagteekend van 2e. een drietal teekeningen voor den uitleg der stad Haarlem, waarvan een groot 82 bij 74 c.M., gedagteekend 1643, 3/21 en twee stuks van het Gemeente-Archief aldaar; 3e. verschillende teekeningen voor het Huis Hons- holredijk, w.o. een ontwerp in 13 teekeningen van 1644, 11/14, voor eene nieuwe doch niet uitgevoerde galerij; 6 teekeningen voor den bouw van nieuwe paveljoens van 1646, 11/10; een totaal plattegrond van het huis, groot 53 bij 40 c.M., en verschillende schetsen en teekeningen zonder eenige toelichting, alle berustende met verschillende bestekken van Post in het Nassausche „Domein-Archief”. 4e. „diverse grond-teijckeningen voor den aanleg van het

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 224