HET GEZIN VAN POST. En wat weten wij van hem als mensch? 14 en strengheid gegeven en dit kleed ontdaan van alle noode- looze versiering en het een nationale snit tevens gegeven. Hij deed zulks niet in theoretischen zin, niet door het schrijven van dikke verhandelingen, hij schreef zelfs in ’t geheel niet, maar hij deed dit in werkelijken zinelk zijner gebouwen toch, werd in dien zin een waardevol voorbeeld voor anderen, en is dit nog steeds voor hen, welke in dien stijl willen of moeten bouwen, voorbeelden, wier waarde toeneemt, naar mate men ze ernstiger bestu deert, naar mate men ze meer met het werk van andere meesters vergelijkt. Behalve Architect tevens Schilder zijnde, heeft hij zijn binnen-architectuur meer dan eenig ander architect, voor den decoratie-schilder als het ware ge heel ontworpen en ingericht, en daardoor, met dat decoratie- schilderwerk een werkelijk zeldzaam effect bereikt, meer dan eenig ander Nederlandsch architect vóór of na hem. Post vertegenwoordigd inderdaad een tijdvak in de ge schiedenis onzer bouwkunst en wel het beste gedeelte onzer Hollandsche Renaissance. De’sGRAVENHAAGSCHE BOUWMEESTER PIETER POST. 209 Betrekkelijk heel weinig. Na den dood van zijn vader was zijn moeder Francina Post opnieuw gehuwd met Harman Adoljjsz., die haar echter verliet en van haar scheidde, zoodat toen op io Oct. 1656 die moeder over leden was, de zoonsPieter Jansz. Post, wonende te ’s Gravenhage, Antoni Jansz. Post, wonende te Amsterdam, Francoijs Jansz. Post, wonende te Haarlem, hun zwager Sebastiaen Wendel, die met hun zuster Jannetie Jansdr. i) Volgens A. Schoij, zou Symon Bosboom van Emden (1614—1668) „Stadssteenhouwer in Amsterdam, een leerling en vriend van Post geweest zijn.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 233