DE’SGRAVENHAAGSCHE BOUWMEESTER PIETER POST. 21 I t) Trots alle moeite, is echter onder de Notarieele bescheiden van dat jaar, voor zooveel deze op het Rijksarchief alhier aan wezig zijn, de inventaris van dit sterfhuis niet teruggevonden. Post was toen 39 jaar oud en heeft zich zelf, verge leken bij de anderen, met alle zorg, in opvallend gunstigen stand afgebeeld, hij is een welgedaan man, met een gunstig voorkomen, die niet zonder eenige zelfbewustheid aan de treurige plegtigheid deelneemt. Eene tweede afbeelding van hem, mede door hem zelven geteekend, komt, vermoed ik, voor op zijne teekening van „de Eed van getrouwigheijt gedaen door de Steden en Ingezetenen van het Vorstendom Orange op 7 May 1665 aan Prince Wilhelm Hendrik van Nassau”Op den voet van een piëdestal, links op den voorgrond, staat „P. Post, invent.” en daarboven zit een toeschouwer, een der zorgvolst geteekende figuren der geheele prent, zijnde de teekenaar zelf. Post stierf den zen Mei 1669, althans Huijgens teekende in zijn dhgboek aan: „2 Meij, na een sieckte van slechts twee dagen, sterft mijn Vriend P. Post, bouwkundighe.” De Haarlemsche Courant van 10 December van dat jaar bevat het bericht: „Dat op 17 December 1669 te ’s Gravenhage zullen worden verkocht, de nagelaten boeken, papierenkonst en platen van zaliger Pieter Post, Architect van Zijn Hoogheid, ten huize van den overledene op de Amsterdamsche Veerkaai.” 1) Post is dus, slechts 61 jaar oud geworden, en had, dank zij zijn vaste betrekkingen en zijne vele werken buitendien, en als een verstandig huisvader levend, eenig fortuin weten over te leggen, althans reeds in 1654 werd zijn vermogen op ruim 10.000 geschat, terwijl hij blijkens

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 235