2l8 de regeering van ’s gravenhage 1795-1851. Eck secretarissen. Christoffel Scheffer, voorzitter Mr. Daniël Jan Steyn Parvé a) Mr. Lambert Engelbert van Alexander Willem Swart Frans Frederik Termeulen gaf den 2 Februari eene Bekendmaking aan de Haagsche Burgerij uit, die ook door den secretaris Termeulen van de pui van het Stadhuis werd voorgelezen, waarin o.a. de volgende zinsneden voorkomen „Daar het Burger-Committé in het zekere geïnformeerd is, dat de provisioneele Vertegenwoordigers van het Hol- landsche Volk de Regeering deezer Plaats van derzelve Bedieningen staat te verlaaten en daar ook de alge- meene Wensch der Hollandsche Natie thans duidelijk blijk baar is, dat de oude gantsch bedorvene Vorm van Regeering geheel veranderd en door een Representatief bestier, vol gens de beginselen eener wel begreepen Vrijheid en Gelijk heid vervangen behoort te wordenzo is het, dat het Burger-Committé voornoemd, door een groot aantal Burgers en Ingezetenen van ’s Gravenhage daartoe gequalificeerd, nodig heeft geoordeeld, alle weldenkende Burgers en Inge- Advocaat. Drogist. Geheel afgedrukt in N. Ned. Jaarboeken 1795, blz. 528. nog in den ouden vorm resoluties aan. Het gezag berustte echter geheel bij de militaire overheid, terwijl onder hare bescherming een burgercomité, dat zich naar het voor beeld van andere „Committé revolutionair” noemde, een hoog woord voerde en de verwijdering der bestaande regeering trachtte door te drijven. Dit comité, naar eigen verklaring „door een groot aantal Burgers en Ingezetenen van ’s Gravenhage daartoe gequalificeerd” en o.a. bestaande uit

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 243