1851. 220 DE REGEERING VAN ’S GRAVENHAGE 1795 fabricqueur. koopman. med. doctor. voorheen burgemeester, advocaat. loodgieter. grutter. med. doctor. advocaat. i) Hij overleed 9 Maart d.a.v. oud 56 jaar en 11 innd; de vacature werd niet vervuld. De gekozenen begaven zich naar het Stadhuis, waar in het Schepensvertrek de oude regeering aanwezig was „op requisitie”; „deze wierdt van wegens het Burger- committé, door den Praesident van hetzelve, C. Scheffer, met een gepaste aansprak verzocht de Raadzaal te ruimen; en dezelve hieraan voldaan hebbende, uitgezonderd A. van der Goes, als opnieuw door den volksstem tot hunnen Representant verkozen zijnde, wierden, na voorafgaand klokkengeklep, de Burgerij van wegens het Burger-committé door derzelver secretarissen bij publicatie de nieuw aan gestelde Representanten aangekondigd.” Hierna wierden de nieuw verkozenen benevens hun secretarissen door het Burger-comité beëedigd, en by een aanspraak van den Praesident C. Scheffer geïnstalleerd, welke door den secretaris van den Raad der Gemeente C. F. van Maanen „op zeer gepaste wijze” werd beantwoord. AA PROVISIONEELE RAAD 1795 Februari 22 April 1795. Op de hiervoor beschreven wijze was dus den 2den Februari 1795 voor den tijd van twee maanden een provisioneele raad gekozen bestaande uit de burgers Johannes van Maanen Gzn. Johannes Bossee Cornells van Hoey Mr. Adriaan van der Goes Mr. Martinus Bonte Gerard Reytenbach Reinier Hols Lzn. Gerrit Nietert Mr. Willem Jacob Kerkman

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 245