4°- Den 3 Februari werd tot ondervoorzitter voor den tijd van 14 dagen gekozen Jan Jacob Cau. Den 11 Februari werd een door de burgers Cau, Kerk man en van Maanen ontworpen Reglement voor den Provisioneelen Raad zonder wijzigingen gearresteerd. Wij teekenen er slechts uit aan dat er drie maal ’s weeks vergaderd moest worden en bij wegblijven, te laat komen en te vroeg vertrekken boeten geheven werden; bij be langrijke zaken moesten minstens 13 bij minder gewichtige minstens 9 leden tegenwoordig zijn. Den 31 sten Maart werden in 6 verschillende kerkge bouwen verkiezingen gehouden voor kiezers, ingevolge de publicatie van den Prov. Raad van 28 Maart, 4 in elke wijk. Bij loting werden deze 24 kiezers gebracht op 13. Ieder dezer 13 kiezers moest een lijst formeeren van 18 leden der nieuwe municipaliteit, 6 leden van het collegie van Justitie en 1 voor Baljuw en Hoofdschout. Bij een voudige meerderheid werden uit de op deze lijsten ge noemden de titularissen aangewezen. De benoemingen golden voor een jaar. Niettegenstaande den bijzonderen aandrang, waarmede allen die kiesgerechtigd waren de Oranjisten waren uitgesloten met enkele andere groepen werden aange spoord om te komen kiezen, werd aan de verkiezing slechts door 374 personen deelgenomen. Een commissie uit de kiezers bedankte op den aden April den Provisioneelen Raad „plegtig” voor hetgeen hij had gedaan, waarop allen hunne functien nederlegden en de 222 DE REGEERING VAN ’s GRAVENHAGE 1795-1851. 30. Committé van Inkwartiering der Fransche troeppes Committé belast met de zorg der Stadsarmen en Diaconien 5 Committé voor Onderwijszaken; 6°. Committé over Stadswerken.”

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 247