265 ONVERBETERLIJKE REGENTEN. secretaris der stad, geboren uit een Rotterdamsch regee- ringsgeslacht en zelf gehuwd met S. J. J. van Neck, dochter van den Haagschen burgemeester Abraham van Neck en door hare moeder C. C. de la Bassecour weder verwant aan een anderen burgemeester Carel de la Bassecour, bovendien was zijn halve zuster gehuwd met den oud- burgemeester J. Patijn. Mr. Jacob de Kempenaar, een halve broeder van den bekenden Alkmaarschen patriot en vroedschap Ludovicus Timon de Kempenaar, nu lid van het Departem. Bestuur van Holland, was door zijne vrouw M. H. van Minninghen verwant aan de regeeringsfamilie van dien naam te Zalt- Bommel, en zoodoende weder aan de Haagsche regenten familie ’t Hoen, immers zijn zwager Gerard v. Minninghen was gehuwd met mej. A. J. ’t Hoen, de zuster van den burgemeester Willem ’t Hoen, den verpondingsontvanger Mr. George Michiel ’t Hoen en den zoo aanstonds te noemen secretaris Mr. Pieter Adriaan ’t Hoen. Mr. Lodewijk van Toulon, afstammeling uit de bekende Goudsche regeeringsfamilie combineerde zijne betrekkingen van secretaris van Commissarissen der Batav. Posterijen en adjunctsecretaris der Cijffers bij het Dep. van Buitenl. Zaken J) met die van gemeente-bestuurder. Mr. Nicolaas Jacob Gallé, was een zoon van Mr. F. J. Gallé, weesmeester vóór 1795, hij zelf was in ’96 korten tijd Schepen. Mr. Anthonie Gerardus Drijfhout was wederom, door zijn huwelijk met H. C. Heeneman oomzegger van den oud-burgemeester Johan Patijn; zijn vader wasvoor 1795 weesmeester geweest, zijn zwager was lid der Nat. Ver gadering. t) Zijn chef was daar S. E. Croiset. Is het toeval waar de moeder van Joh. v. Nispen, de vrouw van L. v. Toulon, ook Croiset heette?

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 290