266 ONVERBETERLIJKE REGENTEN. De eenige vertegenwoordiger der door de revolutie op het kussen gekomenen was tenslotte Mr. Johan Anthonie Schiefbaan, een katholiek advocaat van Delftsche afkomst, waarschijnlijk een dier in den aan vang allersterkste voorstanders der omwenteling, die later aanmerkelijk bekoelden. Na 1813 was hij geruimen tijd wethouder. De secretarissen van dit bestuur waren Mr. Pieter Adriaan ’t Hoen, broeder van den vroegeren burgemeester Willem ’t Hoen en van den ontvanger der verpondingen Mr. G. M. ’t Hoen. Op zijn aangehuwde verwantschap met Mr. J. de Kempenaar, wees ik al. Jhr. Mr. Isaac Lodewijk van Panhuys, die sedert 1795 enkele administratieve betrekkingen bij de Landsregeering bekleedde, hij was gehuwd met een dochter van de Bevere, lid van het Staatsbewind. Wat bij het gemeentebestuur op te merken valt, treffen wij ook aan bij de Schepenbank. Benoemd werden daarin de volgende heeren Mr. Jan Jacob de Kempenaar, de zoon van den boven vermelden Mr. Jacob; hij was gehuwd met een juffrouw de Lille, dochter van den vroegeren burgemeester Carel de Lille en een juffrouw Steenis, eveneens dus eene regentendochter. Mr. Pieter Johan Daniel Patijn; hij was een zoon van den vroegeren burgemeester Johan Patijn, wiens relatie tot de raadsleden Drijfhout en Caan ik reeds meldde. De volle zuster van dezen schepen was gehuwd met den, korten tijd als prinsman in de Alkmaarsche vroedschap gezeten hebbende L. A. van Oyen. Een zuster van dezen van Oyen wederom, was gehuwd met Constantyn van Kretschmar van Wijk, een zwager van burgemeester Slicher. Mr. Maarten Iman Pauw uit het bekende patriciers- geslacht. Door zijn moeder, M. S. Buys, verwant aan

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 291