267 ONVERBETERLIJKE REGENTEN. onzen gezant in St. Petersburg was hij door zijn vrouw, A. J. Beelaerts, aan de Haagsche regeeringsfamilie van dien naam vermaagschapt. Mr. Librecht Johan Blok, zoon van een Enkhuizer burgemeester, en gehuwd met een juffrouw Temminck, een broeder van den in den patriottentijd nogal invloedrijken secretaris van gecomm. Raden van het N. Kwartier, maakte hij geen uitzondering op den regel, evenmin als Mr. Hendrik Malecotius, kleinzoon van een Haagsch predikant en een juffr. Burgers, die in 1750 regentes van het weeshuis was. Voor Scheveningen had zitting genomen de 75-jarige Boudewijn de Wit reeds schepen van 1761 1786. Overgebleven uit de revolutiedagen was slechts de in 1801 reeds 60-jarige Mr. Willem Prangan en de secretaris van het schepen college Mr. Jan Anthony Jacobus Carre. Tresorier der gemeente bleef Mr. Frank van der Goes, die het in 1799 weder was geworden, zooals hij het vóór 1795 was geweest, een lid natuurlijk van het I-Iaagsche geslacht, zoon van Adriaan en C. M. Vlaardingerwoud. Nu weten wij, dat de vrouw van Jacob van Kretschmar, de moeder van het gemeentebestuurslid en van de vrouw van Mr. Slicher even zeer een Vlaardingerwoud wasDe relatie was trouwens nog nader aangehaald, daar Franks broeder, Mr. Philip Jacob, secretaris van het comité van Rekening van Hol land in 1779 gehuwd was met Henriette van Kretschmar, dochter en zuster van de zoo juist genoemden. Mr. Frank intusschen had nog meer relaties door zijn eigen huwelijk met Agatha Creutz een dochter van baron Carel Johan en Constantia van Slingeland, nicht van Govert Franco v. S., die verscheidene malen burgemeester was vóór 1795 met Mr. Slicher en Franks vader Mr. Adriaan. Een jongere broeder van dezen Mr. Adriaan, Mr. Aert

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 292