270 ONVERBETERLIJKE REGENTEN. Medeleden vragen, of zij iemand op de Lijst voor de voorsz. Posten gemaakt kennen tot de voors. vacante Post geschikt: In de volgende vergadering zal zoodanig Persoon opge geven en aan hem als dan de voors. vacante Post geconfe reerd worden, wanneer de Tour van het aan de Beurt gestaan hebbend Lid voorbij gaat en hij onder aan de Lijst komt. Indien geen persoon op de gemelde Lijst ge vonden wordt, wordt de begeving van die post een vrije Trekbeurt, waarvan een afgezonderde Rooster gemaakt is zoowel voor de groote en kleine Posten. Over deselven wordt geloot, een der Leden bij Loting de begeving van zoodanigen Post getrokken hebbende kan niet weder mede- looten of hij moet zijne collega’s diergelijke Post bij Trek beurt hebben zien begeven.” (art. 7). Die loting was blijkbaar reeds gewoonte voor de „Societeitsposten”, en voor de „groote” zou men ze hand haven tot elk van de „actueele” leden zoo’n post zou getrokken hebben; de „kleine” kwamen op de lijst van de posten van den Haag. Enkele bijzondere bepalingen tengunste van „geremo- veerden” maakte men nog: de eerst openvallende aan- stekersplaats, zou aan den afgezetten aansteker, de eerste priseersterplaats aan de afgezette priseerster ten deel vallen, en waar voor de andere nieuw te benoemen ambte naren de eisch gesteld werd, dat zij hun bedieningen per soonlijk moesten waarnemen, daar zou „daaromtrent eene uitzondering gemaakt kunnen worden „tenopzigten van ge- removeerden, indien zij tot die waarneming effectief buiten staat” waren. Uit dien hoofde zou de geremoveerde schipper op Amsterdam, Frey, een levenslange uitkeering van ƒ400 krijgen, steeds te betalen door den laatst benoemden schipper op Amsterdam of Rotterdam. De commissarisplaats op het Amsterdamsche en Rotterdamsche veer, zou worden belast met een uitkeering van f 200, aan den geremoveerden

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 295