ONVERBETERLIJKE REGENTEN. 277 posten op de Lijst N°. verdeeld in groote en kleine volgens j- -r>--een Art. 2. Van de drie vaceerende Posten zullen zowel voor de groote als kleine Posten twee bij vrije, en één bij onvrije beurt begeeven worden. De vrije beurten zullen elkander volgen: met de onvrije beurt zal begonnen worden. Art. 3. Bij den geheelen Raad zullen begeven worden de 1 gemeld. Vrije zijn dié, welke begeeven worden zonder dat de Begeever aan eenige Lijst gehouden is, maar waarover hij disponeeren kan aan wien hij verkiest. Onvrije, wanneer de Begeever gehouden is te kiezen uit de Lijst der geremoveerde Amptenaaren. Art. 4. De overige Posten zullen ter begeving staan aan ieder Lid van den Raad op zijn tour. Art. 7. Een der Leden een onvrije Beurt tot zijne dispositie hebbende, en geen geschikt Persoon voor dat Ampt op de Lijst vindende, zal uiterlijk 14 dagen, nadat de voorsz. Post vacant is verklaard, aan zijne mede Leden vragen, of zij iemand op de Lijst, voor de voorsz. Posten gemaakt, kennen tot de voorsz. vacanten Post geschikt: In de volgende vergadering zal zodanig Persoon opgegeeven en aan hem als dan de voorsz. Art. 5. De Posten zijn de Lijsten N°. 2 en 3. Voor de onvrije Beurten is nog Lijst gemaakt N°. 4 getrokken uit de Lijsten van de kleine en groote posten, en welke middelbaare posten genaamd kunnen worden. Deeze Lijst is voor de onvrije Beurten alleen ge maakt en geschikt om door eene dier Ampten eene schade vergoeding te bezorgen aan de afgezette Amptenaaren. Berchuis, Sluiter en Van Zuijlen. Art. 6. Voor ieder der voorsz. Begevingen zal een afge zonderde Rooster gemaakt worden, zoo wel voor de groote als kleine Posten, die bij vrije en onvrije Beurten begeeven worden, als meede voor de groote en kleine Ampten, waarover bij Trek-beurt gedisponeerd zal worden, dat is wanneer zodanige Ampten bij onvrije beurt aan een geremoveerde zouden moeten worden gegeven, en er uit de Lijst der geremoveerden geen geschikte voor den Post te vinden is.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 302