2r]Q ONVERBETERLIJKE REGENTEN. Art. 9. De Posten te Scheveningen zullen ook bij Vrije en Onvrije Beurten begeven worden op dezelvde wijze, als ten opzichten van die van den Haag bepaald is. Zal voor dezelve een Rooster gemaakt worden, en een Lijst van de Geremo- veerden aldaar. vacante plaats geconfereerd worden; wanneer de tour van het aan de beurt gestaan hebbende Lid voorbijgaat en hij onder aan de Lijst komt. Indien geen Persoon op de gemelde Lijst gevonden wordt, wordt de begeeving van den Post een vrije Trek-beurt, waarvan een afgezonderde Rooster gemaakt is, zowel voor de groote en kleine posten, naar maate van den aart der Posten, die vacant zijn. Over dezelven wordt gelood, een der Leden bij Loting de begeeving van zodanige Post ge trokken hebbende, kan niet weder mede looten, of hij moet zijne Collega’s diergelijke Post bij Trek-beurt hebben zien begeeven. Dit zal geobserveerd worden zoowel voor de groote als kleine Ampten. Art. 10. De groote Societeits Posten op Lijst NL5 gebragt, zullen bij provisie bij Looting begeven worden op den voet als tegenwoordig gebruikelijk is. Als ieder der actueele Leden zodanigen Post zal getrokken hebben, zullen dezelve onder de groote Posten van den Haag gerangschikt worden.— De kleine Posten van de sociëteit zullen direct behooren op de Lijst van die van den Haag. De eerste vaceerende aan- steekersplaats zal geen tourbeurt zijn, maar begeven worden aan den afgezetten aansteeker Bouman De eerste vaceerende priseerstersplaats op de Lijst der groote Ampten geplaatst, zal insgelijks geen Tour-beurt zijn, maar geconfereerd worden aan de afgezette priseerster A. M. Barendregt, huisvrouw van G. Greij. Art. 8. Wanneer een Geremoveerde een vaceerende Post, van dat soort, waarvan hij ontzet is, en die hem aangeboden wordt, wijgert aanteneemen, zullen de redenen van zijne wijgering aan den Raad worden bekend gemaakt; Indien die redenen niet wettig geoordeeld worden door vier of de kleine helft der presente Leden, zal de voorsz. post hem andermaal worden geoffereerd, en indien hij continueert met denzelven niet te willen aanneemen, wordt hij van de Lijst der Geremo- veerden geschrapt.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 303