I-IAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. 313 La Ville de Paris. 5 Mei 1801 verkochten Judac Jonas wed. Isaac Michiels, Eleazar Isaac en Isaac Bendix Kantor, alle wonende te Am sterdam aan Johannes Savelkoels een huis en erf met een achterhuis, van ouds genaamd La Ville de Paris aan het einde van de Korte Houtstraat op den hoek van den Fluweelen Burgwal voor f 2800. Reeds een jaar later ver kocht deze het aan Alexander Boyere voor f 4000 en een „notarieele obligatie” van 500. Het was in 1800 verhuurd voor 520. Omstreeks 1840, toen de wede. Seijdel daar den scepter zwaaide, werd het veel bezocht door jongelui uit zooge naamd goede kringen, die het huis een beslist slechte reputatie bezorgden. In het Dagblad van 24 Oct. 1845 maakt de toenmalige eigenaar, een zekere L. A. Abel, het geëerde publiek bekend dat den geheelen winter bij hem zijn te bekomen versche en gemarineerde reebouten, alsmede Mainzer Sauerkraut, ter wijl hij gedurende de kermis zijn restauratie openstelde tot het ontvangen van „Heeren en Dames.” Op blz. 458 der Mededeelingen 1906 vertelde ik van een bezoek van Mozart met zijn vader aan ons land en aan dat hotelletje. Dit was in ’t laatst der 18de eeuw. Voor’t hotel moge 't een eer geweest zijn dat Mozart er logeerdede getuigenissen van vader en zoon omtrent de inrichting waren minder vleiend. In deze sfeer van mindere gelegenheden, die echter hun typischen kant hadden, is misschien niet onaardig een advertentie in de Haagsche Courant van 13 Maart 1815: „Het heeft den vrijmachtige God behaagt, heden avond, om mijne waarde en tedergeliefde man Antonie de Porta, logementhouder in den Gouden Engel in den ouderdom van 69 jaar en 11 maanden en na eene echtverbintenis

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 339