HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. 319 Hotel Stanislas, gelegen, J) Het huis had een uitgang in de Korte Houtstraat. 2) Reize door de Bataafsche Republiek in 1800 p. 50 en 51. op het Plein, en wel naar zijn dochter zegt: „tot groote onkosten en ongerief van mijn ouders, maar wij hadden een prachtig uitzicht op het Plein met zijn mooie linde- boomen en wat men noemde het Paleis van Princes Marianne,” (waarin van 18541903 het Rijksarchief is gevestigd geweest). Over een ander vroeger door Engelschen druk bezocht Hotel waren de Britten in 1800 minder goed te spreken; dat was Zoo lezen wij in „Old days in diplomacy” dat in 1836 de toenmalige Engelsche gezant Sir Edward Cromwell Disbrowne zijn intrek moest nemen in het Het Parlement van Engeland, dat aan de zuidzijde van de Korte Poten was een der aanzienlijkste logementen in den Haag en dat voor het afbreken der gemeenschap met Holland door voor name Britsche families druk bezocht werd. Men is, teekent R. Till in zijn reisboek 2) aan hier goed gelogeerd en de kastelein evenals zijne bedienden zijn oplettend en beleefd. Het beantwoordt evenwel niet meer aan zijn beroemden naam. De vorige eigenaar was een Engelschman maar terstond na de verbanning der stadhouders en de daarmee verbon dene verwijdering der Britsche onderdanen uit den Haag, stapte hij van deze zaak af. Zijn opvolger is buiten staat hem te evenaaren, want den Haag is niet meer het vereenigingspunt van zoodanige

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 347