320 HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. „Hotel de in 1805 de Keurvorste- er zijn bewoners van alle landen, die zich in groote weelde en rijkdom baden en door zulke gasten alleen kon dit loge ment zijn roem behouden. Niemand sprak Engelsch; de bedienden spraken afschu welijk slecht Fransch. Niettegenstaande dit vonnis nam lijke erfprins van Wurtemberg-Teck met gevolg intrek 30 Juli 1798 werd het Hotel bij onwillig decreet van het Hof van Holland op verzoek van Catharina Elisabeth Crudop huisvrouw van wijlen Jacob de la Fontaine, „im- petrant van executie jegens de erfgenamen van wijlen Pierre David Perrin Jaquet en Maria Chasaigné gecondem- neerden” verkocht aan Johan Hendrik Krems voor 13300. Dit „Parlement” zal waarschijnlijk hetzelfde hotel zijn als het bekende 1) Korte Poten wijk K N°. 400. 2) Haagsche Courant 25 April 1803. Wapen van Engeland” dat in 1814 werd geopend en waarvan de eigenaar be weerde dat hij zich onledig zou houden met het aanschaffen van eene ordinaire tafel tegen 8 a 10 st. ofdesbegeerende tot hooger prijzen, van ’s morgens 12 uren tot’s namid dags 6 uren; insgelijks kon men daar tot 12 uren ’s na- middernachts onthaald worden op biefstuk, daarbij natuurlijk belovende eene prompte en civiele bediening. Naast het „Engelsch Parlement” woonde in het begin der negentiende eeuw J. C. Smit, voorheen kastelein in het van ouds bekende logement „het Zwijnshoofd” in de Heerenstraat die met 1 Mei 1803 zijn affaire had verplaatst naar de Korte Poten N°. 406. 2) In 1857 treffen wij op het Spui O 271 een

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 348