HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. 322 Hotel de Nederlanden. Die baden schijnen een groote aantrekkelijkheid van de zaak te zijn geweest want in een advertentie van Mei 1808 lezen wij „L. Ie Cointe ayant tenu ci-devant le Logement des Trois Villes sur le Fluweele Burgwal, actuellement sur le Heerengracht, Lettre L N°. 121, a la Haye, tient chez lui tables de pension, des tables particulières. II entreprend de faire des Dinés et Soupés en Ville. On trouve chez lui des appartements commodes et bien meublés, ainsi que de bains chauds etfroids Ilserecommande au Public et assure un prompt et civil service.” Een origineele combinatie duseen eet- en badhuisje. Jammer genoeg ontbreken mij meerdere bizonderheden van deze Sanitaire inrichting, die misschien wel pikant hadden kunnen zijn. Het logement der Drie Steden werd door de drie gemeenten op 25 Mei 1807 verkocht aan het Koninkrijk Holland ten behoeve van het Ministerie van Oorlog voor 15000 en 750 over „rantsoenpenningen”. Het is nu met het daaraan ten noorden grenzend gebouw ingericht voor de Lands drukkerij. Had de heer le Cointe het in de baden gevonden, de heer B. Ijsveld zocht het in de dames. Hij adverteerde in het Dagblad van 24 Mei 1844: „Opening van het Nieuwe Locaal genaamd „de Neder landen” gelegen over den weg naar het Stationsgebouw, te ’s Gravenhage, op 26 dezer. Déjeuners a la Fourchette, Diners, enz. De eerste étage is uitsluitend ingerigt tot de ontvangst van Dames.” Dit scheen een pakkend denkbeeld te zijn want in 1845

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 350