HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. 324 Registers der overdrachten van huizen en landen R. A. 2) In 1805 was hij logementhouder in de Nieuwe Doelen op den Korten Vijverberg. 3) Haagsche Courant 2 Mei 1804. krijg, waardoor hij zich voor altijd uit het strijdperk der liefde had moeten terugtrekken, leefde daar op zeer luxueusen voet. Dit huis hetwelk in 1694 door Hertog Ernestus van Saxen en diens gemalin Henriette Prinses van Waldeck was ver kocht aan Steven van der Does, heer van Noordwijk was waarschijnlijk door overerving in het bezit gekomen van de familie van Heerdt. Thimon Cornells van Heerdt van Evers- berg verkocht dit perceel 28 December 1801 aan George Daniel Augsbourguer Deze verhuurde zijn huis, hetwelk nog steeds den naam van Hotel van Brunswijk droeg, aan den kok en pasteibakker H. van Lit 2). Deze berichtte in de Haagsche Courant van 24 Maart 1802 dat hij uit de Nieuwstraat verhuisd was naar het Hotel van Brunswijk in de Lange Poten N°. 172 „alwaar hij zijn affaire van koken en braden, het geven van maaltijden en bruiloften blijft voortzetten, alsmede het houden van logement en vrije tafel”. Hij voegde hier nog aan toe dat aan het gemelde huis ook een schoone en ruime zaal met een fraai orchest zeer geschikt voor danspartijen verbonden was. Gedurende de kermis had er op verschillende dagen der week een bal plaats hetwelk met „een welgecomposeerd orchest” gedirigeerd werd door een bekwaam balletmeester van Amsterdam. De zaal was fraai verlicht. Het entree bedroeg voor een heer een gulden; dames hadden vrije toegang 3). 2 Juni 1802 ter gelegenheid der feestviering van den alge- meenen vrede gaf J. van Well, danser in den Amsterdamschen schouwburg er een voorstelling en in October 1804 adver teerde Samuel Lehmans, tandmeester te Amsterdam dat hij

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 352