326 HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. 16 Juli 1866 P. N. in 1854 als zoodanig vermeld en in het Dagblad van staat de volgende naïeve annonce „Hotel Tuinenburg op het SpuiRelief-modellen van de stad Hamburg; natuurlijk in miniatuur daargesteld. Entrée 49 cents, kinderen de helft.” Naderhand werd Kleintjes, de bekende man van de „Zeven Kerken” ten minste als eigenaar. Als een der meest beroemde gasten mag wel genoemd worden Conscience die er ter gelegenheid van een letter kundig congres zijn intrek nam. De Zeven kerken van Rome” gold in zijn tijd voor een goed en degelijk logement; tegenwoordig logeeren er veel artisten van „Scala”. Tot mijn spijt kan ik geen intieme gegevens van dit oude Haagsche hotel meer bekomen. Vreemdelingenboeken en documenten op het huis betrekking hebbende zijn destijds door den heer Tuinenburg medegenomen. Kon men in de Zeven kerken van Rome geen plaats vinden dan zocht men zijn troost in Het Hof van Hanau dat twee huizen verder gelegen was. Dit logement behoorde reeds in 1806 aan J. EL Regenbogen, en werd omstreeks 1840 gedreven door diens weduwe. In het Dagblad van 1842 kondigt zij den verkoop aan van een „hecht, sterk en dubbel huis en erve genaamd het Hof van Hanau, waarin sedert vele jaren met goed succes logement wordt gehouden, gelegen aan de westzijde van het Spui bij het Leidsche Schuitenveer.” In 1847 was het in handen van Baesjou, terwijl daarna Wilhelmina Regenbogen en Jacobus Regenbogen als eigenaar vermeld wordt. In 1865 ging het over aan D. Lammers, die het in 1874 verkocht aan J. Pico. Deze vergrootte het hotel door aankoop van een huisje in het Approchestraatje.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 355