UIT DE PROTOCOLLEN DER HAAGSCHE NOTARISSEN. 29 speelen van eenige comediën ofte ander hare dienste gebruijcen”. De huurprijs is tien gulden per dag. Een eigenaardig geval kwam den 9 Mei 1703 voor notaris van Binckhorst. Toen verscheen voor hem Made moiselle Mannon Suar, „actrice a l’opéra et demeurante a La Haye”, die de volgende verklaring aflegde. Het vorige jaar had Mr. Quesnot de la Chenée vóór zijn vertrek naar Hamburg haar willen engageeren „pour y chanter a l’opera”. De diva had evenwel niet willen vertrekken, voordat hij zijn schuld aan haar had betaald. De directeur had toen tot geweld zijn toevlucht genomen. „II luy a pris son coffre avec ses hardes et l’a mis en gage pour la somme de quarante francs après avoir sié le cadenat pour montrer et inventariser les dites hardes, qu’il faisoit passer pour les. hardes de sa femme.” De ge noemde koffer heeft zij eerst weer teruggekregen door de bemiddeling van den Amsterdamschen chirurgijn Lebrard, blijkbaar een landgenoot (N°. LVI). Bij het tooneel kunnen de marionetten worden gerekend, althans gevoegd. Den 21 Januari 1668 verklaarden Gillis Packee, „sieckelijck te bedde leggende dogh sijn verstant, soo uijtterlijk bleeck, wel gebruijckende” en zijn vrouw Elisabeth Rampers, dat zij aan Cornells Moerlant en zijn vrouw Annetie Claes hebben verkocht ,,’t seecker blauwe tent met een set stuck van binnen daer men de mario nette insteect, waerinne mede begrepen sijn 3 clijne oor- logsschepies, een brandertie met een clijn bootie, een vlagge, mitsgaders een wagen, daermede het voorseyde spul vervoert wort, mette kisten bij ’t spul ende voorts ’t gene tot het selve dependeert, tegenwoordig leggende op het Spuij neffens de „Cabel” tot de erfgenamen, van Adam Spijck.” De koopprijs bedroeg 600 gulden. Zoo evenwel Gillis Packee „weder tot sijn gesontheijt quame te geraecken, waer van hij jegenwoordigh heel si eek te

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 36