HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. 343 Hotel Fuhri. Schuin hiertegenover, op den hoek van Houtstraat en Kasuariestraat waar nu het magazijn van de firma Drouot is gevestigd, was van 18481854 Hotel Fuhri. George 1841 de Maréchal de Turenne van Jhr. Gedepu- den secretaris der Turksche legatie, van geboorte een Poolschen graaf, die zich als Turk had laten naturaliseeren onder den naam van Ahmed Réschid Bey en die gehuwd was met een miss van der Bilt. Zij bleven hier niet lang. In het voorjaar van 1906 werd dit huis aangekocht door de firma Antonio Aguilar die het geheel deed afbreken en er vier huizen onder een gevel voor in de plaats stelde. Daniel Fuhri, die in exploiteerde kocht 26 November 1847 dit huis Adriaan Leonard van Heteren Gevers, lid van teerde Staten van Zuid-Holland. In het Dagblad van 28 Februari 1848 kondigt hij de opening van zijn hotel aan. Tijdens de kermis had hij gezorgd voor een celebriteit: „Vendredi le 12 Mai 1848 a 8^2 du soir dans les salons de l’Hótel Fuhri Soirée musicale donnée par MUe Ida Bertrandi, première chanteuse contralto des Theatres Royaux d’Italie, sociétaire de la congregation a Rome. Billets d’entrée a 3 florins chez M. C. N. Susan Jr. im- primeur, Jan Hendrikstraat a la Haye”. Voor de curiositeit vermelden wij nog de volgende annonce in het Dagblad van 12 November 1849. „In de Residentie is aangekomen en aan het Hotel „Fuhri” afgestapt de baron Von Eichtal, met zijne dochter, komende van Weenen, welke laatste zich in het voorgaande jaar

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 377