HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. 345 som van ƒ145.000 firma te Utrecht, die er den ien Mei van haar kleedermagazijn opende. 2) De Gouden Leeuw. Dit hotel was in den Patriottentijd bekend als een der gelegenheden waar de oranjebijeenkomsten werden ge houden. 3) Het hoofdkwartier der oranjepartij zetelde toevallig in een herberg van denzelfden naam op het Buitenhof. Haagsche Courant 4 Januari 1805. -J Nieuwe Courant Maart 1906. s) Ned Jaarboeken 1787, p. 685. door alle menschen, jong en oud kunnen worden gebruikt en waarvan men zijn ganschen leven maar één exemplaar noodig had. x) Een andere keer noodigde een bekwaam kiezentrekker het publiek tot consultaties uit. Het hotel werd den laatsten tijd gedreven door mevr, de wed. P. L. Kamps, die reeds 26 jaar deze inrichting beheerde. Dit hotel met niet minder dan 45 flinke, ruime kamers, gelegen op goeden stand, had een vrij stationnair aantal gasten. Ook namen er des zomers, in den tijd van het badseizoen, nog wel geheele families hun intrek. Echter was de table d’hóte door de groote concurrentie niet meer zoo druk bezocht als in vroegere jaren, toen het vaak gebeurde dat vreemde families van de badplaats in de stad kwamen dineeren; doch sedert te Scheveningen het aantal hotels en restaurants zeer snel is toegenomen, be gon dat te verminderen. Echter zou zeker nog niet aan opheffen der zaak gedacht zijn, indien niet de eigenaars van het gebouw hadden geweigerd het langer dan van jaar tot jaar te verhuren. Het gebouw werd voor de kapitale verkocht aan een 1906 een filiaal

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 381