HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. 349 Hotel Bellevue. Om omtrent het ontstaan van dit hotel iets te weten zullen wij maar het best te biecht gaan bij van Stockum, die op zijn beurt zijn wetenschap heeft gehaald van de Fonseca en anderen, maar die het, geresumeerd, aangenamer vertelt dan zijn voorgangers. Hij zegt dan „Een der aangenaamst gelegen hotels van den Haag is het Hotel de Bellevue aan den Bezuidenhoutschen weg. Het is een aanzienlijk met smaak gebouwd logement van den eersten rang, uitzicht hebbende op den schoonen hertenkamp (de Koekamp) in de nabijheid van het Haagsche Bosch. Het werd gebouwd in de helft der vorige eeuw (dus 1750) en bewoond door Mr. Pieter Lyonnet, Secretaris der cijfers en beëedigd translateur in den Haag. Naast de werkzaamheden hieraan verbonden, wijdde hij zich met groote voorliefde en ijver aan de studie der natuur lijke historie en wel inzonderheid aan die der insekten. de stad over de sloot bij de Laan Copes tot op het Banka- plein, dat toen zoowat in wording was, en van daar af konden de logés van Beau-Séjour, zich vergelijken met menigen zoeker naar de waarheid, want zij deden niet veel anders dan tasten en struikelen en een licht waarop zij aanstuurden ging soms plotseling uit. Het hotel kon het niet lang bolwerken. Het was niet bestand tegen den aanwassenden vloed van huizenbouw in dat stadsgedeelte en het is er met zijn grooten tuin dan ook geleidelijk door verzwolgen, maar langen tijd hadden de heeren uit die buurt, waaronder vele oud-Indisch-gasten er hun sociëteit en het verdwijnen van Beau-Séjour was voor velen een groot verlies.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 387