HAAGSCI-IE KOFFIEHUIZEN. 351 Hotel des Indes. Van Stockum dl. I p. 193. 2) Waaronder de boekwinkel van Tetterode: Museum Willem II, zie Mededeelingen 1905 p. 274. 3) De eerste steenlegging werd vermeld in het Dagblad van 21 April 1868. 4) ’s Gravenhage van voorheen en thans p. 96. Het huis van Louis ’t Seraets, staande in het Voorhout tusschen het vroegere Kalkstraatje en het Vos-in-’t-tuinje, was in 1557 gebouwd door Jhr. Louis 't Seraets, die door Honing Filips II tot Baljuw van den Haag werd benoemd. x) In 1580 werd het bewoond door Jhr. Floris ’t Serclaes. In 1627 door Jhr. Johan van Hessen, Heer van Piershil, gehuwd met Catharina van Cats, overleden in 1634. In lateren tijd kwam dit huis in bezit van Heer Willem baron de Liere, Heer der beide Katwijken en ’t Sant. Hij was gecommitteerde in het college van de Admiraliteit te Amsterdam en verkocht het aan gemeld college om te dienen tot logement voor deszelfs afgevaardigden. Waarschijnlijk in het laatst der vorige eeuw werd dit gebouw afgeboken en zijn er op dien grond drie andere kleinere huizen verrezen. 2) Deze hebben in 1870 weer plaats moeten maken voor één kapitaal woonhuis, dat aldaar door baron van Brienen tot de Groote Lint werd gebouwd. 3) Sedert werd het in 1881 in een logement van den eersten rang herschapen, onder den naam van Hotel des Indes” Eijssel zegt hiervan: 4) „Meer westwaarts van dat ver- „breede Jagerstraatje heeft Baron Van Brienen een groot „en prachtig hotel gebouwd, dat ook de plaats van het „Kalkstraatje heeft ingenomen. Weinige roemen de uit- „wendige schoonheid van deze schepping”. Dat Kalkstraatje dat reeds in 1856 was gesloten, en voor dien eene ver-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 389