HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. 352 binding was tusschen Voorhout en Kazernestraat werd 17 Mei 1892 aan het Hotel des Indes verkocht.” In een brief Uit de Hofstad” in de Amsterdammer, van den toenmaligen Haagschen correspondent J. A. de Bergh en gedateerd 31 Maart 1881, lezen wij: „Ook het in- en uitwendig zoo prachtig voormalig verblijf van den Baron van Brienen in het Voorhout zal spoedig tot Hotel van den eersten rang ingericht, „den Ouden Doelen” Paulez en Bellevue naar de kroon gaan steken. De heer Wirtz stelt zich voor zijn met den naam van Hötel des Indes” gedoopten blok graniet en spiegelglas over enkele weken te openen. Aan de zijde van het „Cour” heeft hij een 20-tal kamers doen aanbouwen en voor zoover eene vluchtige omwandeling er mij over kan doen oordeelen, belooft dit „logement” veel logeabels aan te bieden. Vooral de restauratiezaal is zeer riant en de groote eetzaal heeft iets rustigs, ’t geen bij zulk een vermoeiend en inspannend werk velen aangenaam is. Het nieuw-adelijke wapen van het geslacht van Brienen, ’t welk op een ovaal schild door den stichter van dit huis in graniet gehouwen, voorbestemd scheen, om eeuwen het frontespies te blijven versieren, is uitgebijteld, bewijst alweer het vergankelijke van al het aardsche en zal spoedig vervangen worden door het zwaard van azuur met den groenen krans op het gouden veldhet wapen van Batavia, ’t geen natuurlijk, evenals Z. E. de gouverneur- generaal op vele officieele stukken doet, gebruikt wordt, omdat Java geen wapen bezit. ’t Spreekt van zelf dat de vlag van Neerlandsch-Indië, die men in ’s Gravenhage zoo ver ik weet, nimmer wapperen zag, ook, geflankeerd door de Nederlandsche driekleur, bij feestelijke gelegenheden aan het grootsch en prachtig balkon zal fladderen en effekt maken, vooral voor Indische specialiteiten”.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 390