356 HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. van vermeld, dat er was afgestapt de Heer Spaan stonde, buitengewoon afgezant van nement bij het Hof te Weenen. Een maand daarna vinden wij er vice-admiraal Verhuel als logeergast. De overgang van Voor- het Bataafsche gouver- van „heerenlogement” tot „hotel Paulez” had plaats in 1850, toen L. B van Neck adverteerde dat hij het „heerenlogement” had overgedaan aan den heer Franfois Paulez. Waarop de heer Paulez berichtte dat de geheel nieuwe inrichting van bovenstaand hotel alsnu voleindigd zijnde, hetzelve met 1 November a.s. zal worden geopend, onder den naam van hotel Paulez. Hij had voorts de eer nog menige bizonderheid ter kennis van het publiek te brengen aangaande zijn tafel. In dit hotel Paulez, waar in 1835 de voorzitter der Eerste Kamer zijn domicilie hadwaar de meeste onzer volksvertegenwoordigers tafelden en vreedzaam met elkander omgingen en waar in den voorzomer van 1864 Karel II Hertog van Brunswijk-Lunenburg, prins van Wolfenbuttel en Blankenberg zijn intrek nam en ander half jaar verbleef. Over de lotgevallen van dien zonder ling die zijn gansche vermogen aan de stad Genève ■n 2); die zijn gansche vermogen vermaakte, vertelt Hagensus curieuse bijzonderhede; in dit hotel moet een zeer goede keuken geweest zijn, zal hebben bijgedragen tot de de zaak dan tot de gezondheid van de die waarschijnlijk meer reputatie van bezoekers. Als een proefje drukken wij hier een menu af dat in 1857 ter gelegenheid van officieel militair diner werd gegeven. Dwarskijker pag. 77. 2) Haagsche Visioenen door Hagensus: De Brunswijker een vreemd bezoek aan de residentie ie J. N°. 6.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 395