363 HAAGSCHE KOFFIEHUIZEN. heeft medegebragt twee Wonderen der Natuur, bestaande in levendige kinderen, zijnde het eene een Meisje oud 6 jaar en het andere een Jongetje, oud 4jaar, deze kinderen vertonen zich onzigbaar, geheel van de Aanschouwers afgezondert, buiten de Deur, of in een ander besloten Ver trek geblinddoekt alle Geheimen beantwoordende dewelke in haren afwezen in het Vertrek voorvallen. Verders zullen alle onbegrijpelijke Kunstige Uitvoeringen geëxerceert worden breder in de Billiëtten vermeld die rond gezonden zullen worden, Heeren en Dames of andere besloten Gezel schappen, dewelke genegen zijn zulke zeldzaamheden aan hunne huizen te zien, addresseren zig bij S. Gerber, Kastelijn in de Fisante Haan op den hoek van de Langegracht en Wagenstraat, Letter T. N°. 1 in den Haag.” of deze Dagblad 25 Nov. 1829. „Groot vermakelijk Kunstkabinet van nieuwe Mechanieke beelden van Antoine Opré. Waarbij ook zal uitmunten de nieuw vervaardigde Paauw welke nooit zoo schitterend alhier is vertoond, alsmede een geheel nieuwe „automaat-voltigeur” die de natuur zoo danig nabij komt dat menig kunstenaar er door wordt getroffen. Een nieuwe comique Paljas, nooit alhier vertoond welke op het tooneel zittende, de kunstoefeningen van den Voltigeur bespottende, van zijne plaats opstaat, gaande naar het koord, hetzelve beklimt en daarna op hetzelve een zeer amuserende rol speelt, het koord weder afklimt en wegloopt. Arlequin, de eenigste in Europa, die de muzyk op de fluit accompagneert, danst, springt en zijn sigaar rookt. De Brusselsche Banketbakker zal de Dames op haar verlangen, van differente soorten van versch gebak of suikergoed bedienen. V oorts T ours d’Adr esse, V entrilogue of Stembegoocheling,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1908 | | pagina 405